Libaürituse äratundmise meelespea

Tallinna Lauluväljak on suursündmuste ja -kontserdite toimumispaik. Meie asukoha populaarsus võib ligi meelitada ka pahatahtlikke libaürituste korraldajaid. Näiteks, hiljutine Rammsteini liba-Facebooki üritus, millest saab lähemalt lugeda SIIN. Libaürituste äratundmine Facebookis võib olla keeruline, kuid järgides mõningaid juhiseid ja tähelepanelik olles, saate end kaitsta pettuste eest. Siin on mõned näpunäited:
 
Kontrollige ürituse korraldaja profiili. Vaadake ürituse looja profiili. Kui see on uus või sisaldab vähe isiklikku teavet, võib see olla märk potentsiaalsest pettusest.
 
Otsige varasemaid üritusi. Kui korraldaja on varasemalt korraldanud sarnaseid üritusi, võib see olla hea märk. Samuti uurige, kas neil on palju jälgijaid ja positiivseid ülevaateid.
 
Ürituse informatsioon. Kontrollige ürituse kirjeldust ja teavet hoolikalt. Kui see sisaldab ebareaalset või ebaselget informatsiooni, siis tuleks olla ettevaatlik.
 
Kontrollige info õigsust. Kontrollige, kas üritus on seotud ametliku organisatsiooniga või leheküljega. Ametlikud üritused on tavaliselt usaldusväärsemad. Näiteks, kas artist on oma ametlikule kodulehele antud sündmuse lisanud või kas antud sündmus on turneekavas.
 
Otsige arvustusi ja kommentaare. Vaadake, kas üritusel on arvustusi ja kommentaare. Kui inimesed jagavad negatiivseid kogemusi või hoiatusi, peaksite olema ettevaatlik.
 
Pöörake tähelepanu sõprade soovitustele. Kui teie sõbrad on üritusest huvitatud, võib see olla hea märk, kuid ärge tuginege ainult sellele. Teie sõbrad võivad ise olla libaürituse ohvrid.
 
Hoidke isiklikku teavet privaatsena. Ärge jagage oma isiklikku teavet, nagu krediitkaardi andmed või isiklikud andmed, libaüritusega seotud lehekülgedel.
 
Küsige küsimusi. Kui midagi tundub kahtlane või ebatavaline, ärge kartke küsida korraldajatelt lisaküsimusi. Usaldusväärsed korraldajad peaksid olema valmis vastama teie muredele.
 
Tasub ka meeles pidada, et Eestis kuulutatakse suurkontserdid tavaliselt välja läbi tuntud kontserdikorraldajate ja seda tehakse üldjuhul esimesena ikka traditsioonilise meedia vahendusel. Kokkuvõttes on libaürituste äratundmine Facebookis oluline oskus, mis aitab meil kaitsta end pettuste eest. Järgides ülaltoodud juhiseid väldite pettuse ohvriks langemist.