Tallinna tasuta muuseumipühapäev - Lauluväljaku Külastuskeskus ootab!

Sel pühapäeval, 4. aprillil avavad taas tasuta muuseumikülastusteks oma uksed kõik Tallinna Linnamuuseumi filiaalid ja Tallinna Kirjanduskeskuse muuseumid Kadriorus. Lisaks saab alates sellest muuseumipühapäevast tasuta väisata ka Tallinna Lauluväljaku külastuskeskust.
   
Esimesel muuseumipühapäeval, 6. märtsil külastas Tallinna Linnamuuseumi filiaale ja Kadrioru kirjandusmuuseume üle 5000 inimese, mida on tavapärasest pühapäevast kümneid kordi rohkem. Külastajate seas oli nii inimesi, kes oleksid muuseumisse tulnud ka muidu ja piletiga, kui ka neid, kes muidu muuseumitesse sageli ei satu. Muuseumipühapäevale eelnevate nädalatega võrreldes on Linnamuuseumi filiaalide külastatavus ka järgnevatel nädalatel kasvanud umbes 25%.
   
Tallinna abilinnapea Kaarel Oja märkis, et linna soov on muuseumipühapäevadel osalevate muuseumite ringi aina laiendada ning kujundada sellest sarnaselt mitmetele teistele linnadele ka Tallinnas laia kandepinnaga traditsioon. „Muuseumipühapäevade eesmärk on pöörata ühelt poolt muuseumite igapäevasele tegevusele süsteemselt tähelepanu ja parandada samal ajal muuseumide kättesaadavust nii tallinlastele kui Tallinna külalistele. Esimene pühapäev andis kinnitust, algatus toob asutustele uusi külastajaid ning ennekõike annab kultuuriasutustele ühestegemise rõõmu kultuurielu taaskäivitamisel, mistõttu ootame järjepanu uusi liitujaid. Eriti hea meel on selle üle, et Tallinna Lauluväljaku külastuskeskus on samuti nüüdsest Tallinna muuseumipühapäevadel üks asutustest, mis külalisi ilma piletita tervitab,“ rääkis Oja.
   
„Pärast kaht aastat koroonapiiranguid on kindlasti vaja nutikaid algatusi, et meie kultuurielu jälle täie hooga käima tõmmata,“ ütles Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja. „Muuseumipühapäevad on just selline lahendus, mis aitab koduseintega juba liigselt harjunud sealt välja meelitada.“
   
Mullu augustis avatud Tallinna Lauluväljaku külastuskeskus pakub harivat ja elamuslikku ajaveetmise võimalust lauluväljakul kui laulva revolutsiooni hällis. Külastuskeskuses saab tajuda laulupidude rolli eestlaste kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada põnevat kohaajalugu. Tallinna Lauluväljaku külastuskeskus on muuseumipühapäeval avatud kell 11-17, muul ajal talvehooajal vaid eelbroneerimise alusel info@lauluvaljak.ee. Eeloleval pühapäeval saab külastuskeskuses osaleda kell 12, 14 ja 16 algavatel giidiga tuuridel.
   
„Lauluväljaku külastuskeskuse näol on tegemist ka võrdlemisi uue võimalusega – tuletan meelde, et valmis sai see möödunud suve lõpus tähistamaks 30. aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest. Ootame kõiki meie külastuskeskust avastama,“ lisas Saareoja.
   
Lisainfo Tallinna muuseumipühapäevade kohta on leitav aadressil tallinn.ee/muuseumipuhapaev