Tallinn Truck Show hiigelautod maksavad 14 miljonit eurot

Regiooni suurimale maalitud ja tuunitud raskeveokite shownäitusele kokku sõitvad autod maksavad kokku üle 14 miljoni euro. Kalleima auto väärtus on 500 000 eurot ja see kuulub Skandinaavia suurima ilurekkate autopargi omanikule Mika Auvinenile. Tallinn Truck Show toimub 5. ja 6. augustil Tallinna Lauluväljakul.

 

Rekkate kogukaal ületab 800 tonni ning keskmiselt sõidab iga auto maha 150 - 300 000 kilomeetrit aastas. Ainult väga vähesed rekkad on tuunitud näituste tarbeks, valdav enamus teeb igapäevatööd kauba-, killustiku- või betoonivedajana. Eksklusiivselt näituseautoks ümberehitatuna väisab sel korral Eestit Taani suurveok, mille sisse on ehitatud metsiku lääne stiilis autentne kõrts. 

 

Esimesed hiigelveokid saabuvad Tallinna homme laevaga. Kolonnis lauluväljakule sõitvad autod võivad kella 12:30 ja 14 vahel tekitada väiksemaid liiklusseisakuid marsruudil sadam-lauluväljak. Korraldaja palub seega olla sel marsruudil sõitvatel autodel valmis mõneminutiliseks seisakuks. 

 

Lisaks suurele maalitud metalliludustele toimuvad kahel päeval ekstreemsed trikimootorratturite showd, adrenaliinirohked freestyle motorkrossi ja puurimootorratturite etteasted. Oma oskusi näitavad autodriftijad ja veokaralli meistrid. 

 

Tallinn Truck Show muusikaline peaesineja on legendaarne Motörheadi kitarrilegend Phil Campbell oma bändiga The Bastards Sun. Lisaks näeb laval Terminaatorit, Ziggi Wildi jt esinejaid. 

 

Täpset kava saab vaadata truckshow.ee