Lauluväljakul avati esimene osa rajatavast külastuskeskusest

Kolmapäeva 16.06 pärastlõunal tähistati Tallinna Lauluväljaku Mäe alal uue ehitise valmimist. Tudengite võistlustööna arhitektuurse lahenduse saanud paviljon „Aste“ on üks osa rajatavast Lauluväljaku külastuskeskusest.

 

„Tallinna Lauluväljaku Mäe ala on oluline värav jalutajatele, erinevate ürituste publikule ning ka turistidele. Siiani ei olnud see ala vaatamata oma tähtsusele piisavalt esinduslik. Kui Lauluväljaku juhtimise 2019. aastal enda kätte võtsin, panin kirja, et Mäe ala peab saama esindusliku ilme. Olen väga rahul, et nüüd oleme suure sammu edasi astunud ning märgime selle ehitisega esimest osa Lauluväljaku külastuskeskuse rajamisest,“ ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.

 


Paviljon "Aste" avamine 16.06.2021. Foto: Aron Urb

 

„Paviljon „Aste“ on suurepärane näide noorte arhitektide loomingust, kus suudetakse luua ehitis, mis ei domineeri ning sobitub tagasihoidlikult ümbritseva roheluse ja laulukaare kompleksiga. Olen täiesti veendunud, et need noored arhitektid teevad veel suuri tegusid ning loodan, et see paviljon siin – meie rahvale erilises paigas – toob neile edaspidi õnne,“ lisas Lauluväljaku juht.
„Iga arhitekt soovib oma loominguga luua midagi kasulikku ning pakkuda silmailu. Tallinna Lauluväljak on kahtlemata eriline paik ning näha siin oma töö reaalsuseks saamist on väga suur au. Loodame siiralt, et meie kavandatud ehitis inimestele meeldib ning see teenib Lauluväljakut kaua ja korralikult,“ ütlesid paviljoni arhitektuurilahenduse autorid.   
 


SA Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja (vasakul) ning arhitektid Linda Li Arro, Liisbeth Põldre, Rasmus Ink ja Anete Samelselg. Foto: Aron Urb 

 

Paviljoni „Aste“ arhitektid on tudengivõistluse võitjad, 4Arhitekt nime all tegutsevad Linda Li Arro, Rasmus Ink, Liisbeth Põldre ja Anete Samelselg. Hoone ehitas Enska Ehitus OÜ, projekti maksumuseks kujunes 73 620 eurot. Ehitust rahastas Tallinna linn.

 

Hetkel pakutakse paviljonis külastajatele võimalust kergeks kehakinnituseks ning discgolfi raja pääsmete ostmiseks. Tulevikus on võimalik paviljonist soetada ka suveniire ning Lauluväljaku sügisel valmivasse Külastuskeskuse pääsmeid.