Lauluväljaku kassamajad said uue kunstipärase ilme Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva auks

Tallinna Lauluväljak koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas kunstitudengite ja tuntud värvitootja Akzo Nobel Baltics AS´iga viisid Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva eel ellu ühisprojekti „Vabaduse värvid“, mille käigus said uue ilme Lauluväljaku väravates asuvad vanad kassamajad.

 

Täna, 12. augustil päädis Tallinna Lauluväljakul Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengite kunstiaktsioon lõbusate pintslitõmmete aga ka aruteluga Lauluväljaku tuleviku üle.
„Tudengid on välja töötanud kavandid, mis sobituvad Lauluväljaku ajalooga ja kõnetavad möödujaid ning alale sisenejaid. Esiteks on meil hea meel anda oma panus taasiseseisvumise 30. aastapäeva pidulikku tähistamisse ja Lauluväljaku kaunimaks muutmisse ning teisalt on tegemist vastusrikka ülesande ja praktikaga meie tudengitele,“ ütles Madis Liplap, kuraator ja kunstitudengite juhendaja.
„Tore on ka see, et need on Tartu tudengid, kes said võimaluse Tallinna Lauluväljakul oma kunstiannet presenteerida. On ju Tartu laulupidude sünnikoht ja tänane Tallinna Lauluväljak on laulupidude kodu, nii et kunstitudengite lähenemine ajaloo jäädvustamiseks meie alal on väga sümboolne!“ kinnitas Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.
 


(paremalt alates) Joel Vedru, Karoliina Tomasson, Urmo Saareoja, Madis Liplap, Maiu Väli, Maarja Pettai, Katrin Aunpu

 

„Tallinna Lauluväljak oli laulva revolutsiooni ja taasiseseisvumise perioodil pöördeliste sündmuste keskmes ja sellest sai veidi innustust ka meie kunstiaktsioon ning selle nimi „Vabaduse värvid.“ lisas Saareoja.
Augusti lõpus valmib Lauluväljaku Külastuskeskus, mis räägib külastajatele laulupidude, laulva revolutsiooni ning Tallinna Lauluväljaku loo. Kogu seda kontseptsiooni täiendab nüüd ka omalt poolt noorte kunst, mida iga Külastuskeskuse väisaja ka näeb.

 

Tallinna Lauluväljak tänab veelkord partnereid, kellega koos see aktsioon sai tehtud:
Akzo Nobel Baltics AS (Sadolin) ja Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengeid - Joel Vedru, Anna Maquet, Maria Hommik, Ingmar Roomets, Maarja Pettai, Mia-Melanie Saar, Renate Ermel, Karoliina Tomasson.

 

 

NB! Tallinna Lauluväljakul toimub 20. augustil öölaulupidu „VABA EESTI“, kus enam kui viietunnilisel kontserdil astuvad üles 450 muusikut. Tasuta pääsmeid ning täpsemat infot üritusel kehtivate piirangute osas on võimalik saada Lauluväljaku kodulehelt.

 


Fotod: Gunnar Laak