Laulukaare taastamisele kulub pea 160 000 eurot

Septembri lõpus põlema süüdatud Tallinna Lauluväljaku laulukaare kahjustuste likvideerimiseks ning endise olukorra taastamiseks kulub hinnanguliselt ligi 160 000 eurot. Kahjud hüvitab Seesam kindlustus.

 

"Põlengu järgselt viisime emeriitprofessor Karl Õigeri eestvedamisel läbi põhjaliku ekspertiisi, millest selgus, et kahju oli suurem kui esmalt arvata võis," ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja. "Ekspertiisist lähtub, et kõlaekraani puitpinnal on tulekahjustused üle 150 ruutmeetri suurusel alal ning põlengueelse olukorra taastamiseks tuleb eemaldada katusekate, katuse roovid, aluskate, sarikad ja kolmekihiline puitkoorik ning asendada need endisel kujul. Õnneks ei ole kahjustada saanud kandetrossid ega kandevõime. Kokkuvõtlikult tuleb ette võtta siiski suur töö, mida peab tegema ülima täpsusega, et säiliks laulukaare täpne geomeetria ja kõlaomadused."

 


Foto; Postimees . Sander Ilvest

 

"Seesam kindlustus hüvitab põlengu tagajärjel Tallinna Lauluväljaku laulukaarele tekkinud kahjud. Ehitusettevõttelt tellitakse taastamistööd, seejärel tellitakse vajalikud materjalid ning alustatakse tööde planeerimisega. Tööde teostamise ajakava kooskõlastatakse Lauluväljaku sihtasutusega, kes on ka ehitajale vastaspooleks operatiivsetes taastamist puudutavates küsimustes," ütles Indrek Petter, Seesami kindlustuse kahjukäsitlusosakonna juht.
 

Taastamistöid teostama asuva Aruna Ehituse juht Arunas Buga nentis, et objekt on keeruline ja töömahukas. "Tegemist ei ole tavapärase ehitustööga, laulukaare ehitusel on kasutatud keerukaid lahendusi ning taastamisel tuleb kõike seda silmas pidada. Õnneks on meil kogemus selle objekti renoveerimisest 2019. aastal, mistõttu saame töödega kindlasti hakkama ning laulukaar kõlab tulevikus sama hästi kui varem."

 

"Arusaadavalt on tegemist keeruka olukorra ning vastusrikka objektiga, mis nõuab ühiseid pingutusi. Tänan omalt poolt siiralt Seesami kindlustust ning Aruna Ehitust asjatundlikkuse ja koostöövalmiduse eest," lisas Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.