Depeche Mode’i maailmaturnee ainuke Baltimaade kontsert toimub augustis Lauluväljakul

2020. aasta Rock & Roll Hall of Fame lii Depeche Mode teatas täna Berliinis toimunud eriüritusel, et nad annavad 2023. aastal välja uue albumi ja alustavad maailmaturneega. „The Memento Mori Tour“ toetab bändi peagi ilmuvat 15. stuudioalbumit “Memento Mori”, mis ilmub 2023. aasta kevadel. Bändi ainuke Baltimaade kontsert toimub 6. augustil Tallinna Lauluväljakul.

 

Traditsiooni murdes avaldasid Dave Gahan ja Martin Gore täna, et Live Nationi korraldatud turnee algab Põhja-Ameerika turul eriürituste sarjaga, mis algab 23. märtsil, enne kui bänd suundub Euroopasse oma suvisele staadioniturneele. Loetud kuupäevadel esinevad nad Põhja-Ameerikas muu hulgas sellistes legendaarsetes kohtades nagu New Yorgi Madison Square Garden, Chicago United Center, Los Angelese Kia Forum ja Toronto Scotiabank Arena. Seejärel alustab bänd 16. mail oma Euroopa staadioniturneed, jõudes Stade de France Pariisi, Berliini olümpiastaadionile, Milano San Siro staadionile ja Londoni Twickenhami staadionile.

“Memento Morist” rääkides ütles Martin Gore: „Alustasime selle projekti kallal tööd pandeemia alguses ja albumi teemad olid sellest ajast otseselt inspireeritud. Pärast Fletchi surma otsustasime jätkata, kuna oleme kindlad, et see on see, mida ta oleks tahtnud, ja see on andnud projektile lisatähenduse.” Dave Gahan lisas: “Fletchile oleks see album meeldinud. Ootame väga, et saame seda varsti teiega jagada ja me ei jõua ära oodata, et saaksime seda järgmisel aastal teile otse laval esitada.”
 

Memento Mori tuur on Depeche Mode'i 19. turnee ja esimene enam kui viie aasta jooksul. Bändi viimane turnee „Global Spirit Tour“ (2017–2018) oli Depeche Mode’i seni pikim omasugune. Turnee kujunes aasta üheks kõige tulusamaks ja bänd mängis 130 esinemise jooksul enam kui kolmele miljonile fännile üle Euroopa ja Põhja-Ameerika.
 

“Memento Mori” on Depeche Mode'i 15. stuudioalbum ja järg 2017. aasta kriitikute kiidetud albumile “Spirit”, mis jõudis 11 riigis esikohale, olles esiviisikus rohkem kui 20 muus riigis. “Memento Mori” avaldab Columbia Records ülemaailmselt 2023. aasta kevadel.
 

Üle 100 miljoni plaadi müünud ja enam kui 35 miljonile fännile üle maailma mänginud Depeche Mode on jätkuvalt arenev ja erakordselt mõjuv muusikaline jõud. Depeche Mode on kustumatu inspiratsiooniallikas nii fännidele, kriitikutele kui ka artistidele. Bänd liigub aina edasi, seejuures on “Memento Mori” album ja samanimeline tuur võrreldamatu ja jätkuva pärandi uusim peatükk.
 

Depeche Mode’i Tallinna kontsert toimub 6. augustil 2023 Tallinna Lauluväljakul. Tallinna kontserdi piletite eelmüük toimub 5. ja 6. oktoobril. Alates 7. oktoobrist on piletid saadavad kõigile. Piletiinfo on leitav Piletilevi müügipunktides ja veebipoes.