Festival "Noor insener"

Kuupäev

25.02.2018

25. veebruaril toimub Tallinna Lauluväljakul festival "Noor insener"

Üleriigilise festivaliga „Noor insener“ tähistab Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit Eesti Vabariigi 100. juubelit, ühtlasi on see on kingitus Eestimaale.
Soovime kingituse kaudu virgutada noorte loovust ja ettevõtlikkust ning arendada nende oskusi probleemide lahendamisel: ühiselt tegutsedes võib väikestest asjadest kokku panna suure ja keerulise teose, kasvõi masina, mis sümboliseerib Eestimaa noorte aktiivsust ja nutikust.

Festivali eesmärk on kasvatada noortes huvi tehnoloogia ainevaldkonna, tehnikateaduste ning inseneri elukutse vastu. Festivali raames on poistel ja tüdrukutel võimalus ise aktiivselt osaleda tehnoloogia eakohasel arendamisel, et jõuda selle parema mõistmiseni. Tervitame kõiki uudseid õpilaspäraseid lahendusi – noorte ideede ja mõtete realiseerimist praktikas!

Sihtgrupiks on lapsed, õpilased, õpetajad, huvialaringide juhendajad ja kõik huvilised. Osalema on oodatud nii tüdrukud kui ka poisid, alates lasteaialastest kuni gümnaasiumis või kutseõppeasutustes õppivate noorteni, samuti üliõpilased. Ahelreaktsioonimasina võib ehitada nt üldhariduskoolide tehnoloogiaõpetuse tundides, samuti projekti- või loovtööna, kasutades tundides õpituid materjale ja tehnikaid. Juhendaja võib olla ka paikkonnast (nt vanaisa võib juhendada ühe kogukonna noori).

Meeskonna suurus pole piiritletud, kuid oma masinat esitlema ootame Tallinna Lauluväljaku Sammassaali kuni 3 noort koos juhendajaga (kokku 4 inimest). Festivalil osaleb 100 meeskonda. Iga meeskond seab kohapeal kokku kaasavõetud ahelreaktsioonide masina. Osalejate toitlustamise eest hoolitsevad korraldajad.

Ahelreaktsioonimasinate festivalile on oodatud kõik huvilised.
Kogupereüritus leiab aset 25.02.2018, kell 11.00-15.00. Festivalil seatakse kokku toimiv ahelreaktsioonide masinavärk, seejärel on huvilistel võimalus masinaid uudistada, nende kohta noortele küsimusi esitada ning hääletada nutitelefoniga parima meeskonna poolt.

Lisainfo:


  • Algus: 11.00

  • Lõpp: 15.00

  • Sissepääs: Tasuta

  • www.tehnoloogia.ee

  • Korraldaja: Mittetulundusühing Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit

Kuupäev

25.02.2018

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis