Eesti taasiseseisvumispäeva suurkontsert

Kuupäev

20.08.2020 - 20.08.2020

Väravad avatakse

18:00

ROOSTEVABA MAAILM: RUJA tuntuimad laulud
20. august algusega 20.00
 
RUJAFOONIA
 
Selle suve suurejooneliseim kontsert on pühendatud Eesti taasiseseisvumise aastapäevale. Eesti Ekspress kutsub kõiki kuulama Ruja tuntuimaid laule. Seekord aga kõlavad need täiesti erinevalt – lauljateta. Esitajateks on Eesti esindusorkester ERSO, lisaks rokkbänd ja loomulikult Rein  Rannap klaveril. Ka kõik uued ja põnevad seaded on tehtud Rannapi poolt – just selleks kontserdiks.
 
Viimati kõlas Ruja erinevate perioodide suursugune muusika Tallinna Lauluväljakul 2017. aasta 20. augustil, mil 14 000 inimest elasid kaasa kontserdile „Eesti muld ja Eesti Ruja“. See oli ka Eesti muusikaajaloo kauaoodatud hetk, mil üle pika aja musitseerisid koos Rein Rannap ja Jaanus Nõgisto.
 
Orkestrile seatud Ruja esitus lisab neile meloodiatele kindlasti palju uusi nüansse ja värve. Eeskätt pidulikkust, suursugusust ja võimsust. Samuti õrnust ja intiimsust - saate kogeda, kui vaikselt võib tegelikult mängida üks hiigelsuur orkester!
 
Rokkbändi on Rannap kutsunud mängima parimad pillimehed, kellega tal on varemgi olnud hea koostöö. Need on Jaan Varts ja Jörgen Pakkas kitarridel, Kaarel Liiv bassil, Ramuel Tafenau trummidel ning Kaspar Tambur süntesaatoritel. Kogu kooslust dirigeerib Kaspar Mänd, andekas noor dirigent, kes juhatab paljusid orkestreid, olles hetkel ka Pärnu Linnaorkestri peadirigent.
 
Kavas on armastatuimad Rannapi laulumeloodiad, mida te kõik tõenäoliselt teate peast: Eesti muld ja Eesti süda, Rahu, Nii vaikseks kõik on jäänud, Ilus maa, Suudlus läbi jäätund klaasi, Need ei vaata tagasi, Sa oled mul teine, Õunalaul, Eile nägin ma Eestimaad, Must lind, Must ronk, Kel on laulud laulda ja paljud teised.
 
See kontsert ei kordu! Teil on ainult ühel korral võimalus elada kaasa Ruja muusika muteerumisele sümfooniaks! Tulemus pole siiski päris sümfoonia, pigem -  Rujafoonia!
 
Piletid Piletilevist:
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/eesti-taasiseseisvumispaeva-suurkontsert-roostevaba-maailm-ruja-tuntuimad-laulud-315657/
Väravad avatakse 18.00
Sisenemine alale Oru väravast
VIP pääsmetega sisenemine Tiigi väravast
Parkimine Lauluväljaku tasulistes parklates
 
Ürituse korraldaja on: Ekspress Meedia AS, elamus.delfi.ee
 

Kuupäev

20.08.2020 - 20.08.2020

Väravad avatakse

18:00

ad

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis