Viis ägedat ideed aasta kõige viimase päeva veetmiseks

Lauluväljak kangastub paljudele eestlastele laulupidude ja suviste suurkontsertidega. Kas teadsid, et Lauluväljak on tegelikult Tallinna kõige suurem linnapark, mis on sõltumata aastaajast ja ilmast peaaegu alati kõikidele külalistele avatud? Avastamisrõõmu jagub palju ja oodatud on nii väikesed kui ka suured uudistajad. Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja jagab viis ideed, kuidas veeta aasta kõige viimased päevad meeldejäävalt.
 

1. Tule jalutama Tallinna kõige suuremasse linnaparki
Lauluväljak on suurepärane koht jalutamiseks. Ehkki Lauluväljak asub keset linnakeskkonda, pakub 23 hektari suurune territoorium nii vaikust kui loodushääli. Tänu lõputult looklevatele jalgradadele on linnapark mitmekesine jalutuspaik ka lastega peredele ja lemmikloomadele. Samas, miks ka mitte üksi – jalutamine on hea võimalus korrastada oma mõtteid, meenutada möödunud aasta kõige eredamaid mälestusi ja unistada juba ka uutest seiklustest algaval aastaringil. Boonuseks unustamatud vaated laulukaarele ja Tallinna lahele seni nägemata nurga alt.

2. Kingi iseendale sörkimise või jooksutrenniga hea tervis
Olgem ausad, vabaõhuüritustel on sageli kõige põletavamaks murekohaks, ega tänavatoidu alale joogipoolist ostma minnes laval parasjagu esineva bändi repertuaari kuuluvast lemmiklaulust ometi ilma jää. Tavalisel, sündmuste vabal ajal kujutab avar, mitmekesise maastikuga Tallinna Lauluväljak mõnusat ja tervislikku jooksurada igas vanuses spordihuvilisele. Soovi korral saab end proovile panna laulukaare alt üles nõlvale kulgevatel radadel, mis polegi, muide, läbimiseks teab mis lihtsad. Vaja on vaid fantaasiat, kuidas linnapark oma tervise nimel tööle panna. Sekka muidugi ka tähelepanu ja ettevaatlikkust, et trenn ikka rõõmsatel nootidel lõpeks. Sissepääs tasuta ja hea enesetundega uude aastasse!

3. Naudi postkaardilikke vaateid
Talvised päikeseloojangud pakuvad palju silmailu. Kuna pimedus värvib taeva üsna kiiresti tumesiniseks, mõjuvad kontrastsed päikeseloojangud sel aastaajal eriti maagiliselt. Tallinna lahte uppuv päike muudab vaated laulukaare taga postkaartidele vääriliselt kordumatult võluvateks. Seda, muide, ilma photoshopita või muude fotomanipulatsioonideta. Sellel aastal loojub päike viimast korda 31. detsembril kl 15:30. Täpselt parajal ajal, et – ilusa ilma korral – nautida kaunist loodusnähtust ja teha veel enne südaööd värskendav jalutuskäik Tallinna suurimas linnapargis.

4. Veeda aastavahetus lauluväljakul
Aasta kõige viimasel päeval pakub silmailu ka südaööl taevast valgustav ilutulestik. Kui päikeseloojang kingib Lauluväljaku külastajatele maagilise postkaardi, siis ilutulestikku aastavahetusel võib võrrelda justkui videopildiga. Värvilised raketid nii Tallinna südalinna, Lasnamäe kui ka Viimsi kohal pakuvad vaatemängulist ilu. Just täpselt seal, kus Gustav Ernesaksa pronksist kuju Lauluväljakut valvab. Kuna nõlv asub liikluskeerisest eemal, on koht ilutulestiku jälgimiseks sobilik ka lastele. Miks ka mitte veeta oma aastavahetus tavapärasest hoopis teistsuguses kohas?

5. Tule vaatama uuenenud laulukaart
Kui sa ka ei jõua Lauluväljakut aasta viimasel päeval külastada, tasub uue aasta alguses sammud siiski siiapoole seada. Nimelt, renoveeritud laulukaar on küll säilitanud oma algse kuju ja välimuse, kuid ajaloolist konstruktsiooni on täiustatud ühe uue erilise funktsiooniga. Millisega täpselt, seda jälgi Lauluväljaku Facebooki uudisvoost ja tule juba uue aasta alguses oma silmaga kaema.