Tallinna Lauluväljakul katsetati maailma nutikaimat robotniidukit

Eesti idufirma Kingdom Technologies esitles täna 27. oktoobril Tallinna Lauluväljakul robotniidukit, mis võimaldab efektiivselt niita väga suuri alasid kasutamata seejuures piirdekaablite abi. Kingdomile, mille teadus- ja arendustöö toimub peamiselt Suurbritannias, on Lauluväljakul toimuv katsetus esimene Eestis, andes väärtuslikku infot roboti töökindluse ja vastupidavuse kohta. 
 

Robotniiduk katsetab Lauluväljakul
Robotniiduk katsetab Lauluväljakul

 
"Meie robot suudab võrreldes levinud robotniidukitega katta palju suuremaid muruplatse. See on nii tänu meie positsioneerimistehnoloogiale ning kaardistamissüsteemile, millest tulenevalt liiguvad robotid inimesesarnaselt ning on seetõttu efektiivsemad," selgitas ettevõtte asutaja Joan Kangro. „On väga sümboolne, et esimesed katsetused robotiga Eestis saame teha just koostöös Lauluväljakuga, mis on oluline koht paljude eestimaalaste jaoks.“
 
„Meie inimesed teevad suuri tegusid ning mul on väga hea meel, et Lauluväljak saab olla osaks ühe Eesti ettevõtte maailmavallutamise teekonnast,“ ütles Lauluväljaku juht Urmo Saareoja. „Lauluväljaku territoorium on suur, küllaltki liigendatud ning rohkete kallakutega – piisavalt keerukas väljakutse uue tehnoloogia jaoks. Loodetavasti sujuvad katsetused hästi ning võimaldavad Kingdomil oma leiutist täiustada. Mõistagi on Lauluväljakule oodatud kõik huvilised, kes seda tulevikust pärit niidukit soovivad oma silmaga näha tööd tegemas.“
 
Lauluväljaku territooriumil asuvad jalgrajad võimaldavad hästi katsetada roboti täpsust ja ohutust. „Kui praegu turul olevad robotid ei näe enda ümber ja võivad kujutada ohtu lastele ja loomadele, siis meie oma keerab ringi või jääb seisma, kui inimesed või loomad liiguvad robotile liiga lähedal. Samuti ei suuda enamik praeguseid roboteid väga hästi niita näiteks takistuste ümbert ning muruplatsi äärtest. Meie lõiketerad on paigutatud roboti äärtele, mis tagab kõrge niitmiskvaliteedi,“ lisas Kangro.  
 
Kangro rõhutas, et roboti paigaldamine Eestisse hilissügisel annab neile väärtuslikku informatsiooni töökindluse ja -kvaliteedi osas heitlike ilmaoludega. „Mõistagi tähendab see ka stardieelist järgmisel kevadel, mil saadame robotid esimesel võimalusel tegutsema.“ Lauluväljakule jääb talveks ka roboti laadimisjaam, et näha, kuidas peab see vastu keerulisematele ilmastikutingimustele. 
 
Seni on Kingdomi roboteid katsetatud peamiselt Suurbritannias, kus toimub ka igapäevane ettevõtte arendus- ja teadustöö. 2019. aasta sügisel Eesti ning välismaistelt investoritelt 450 000 eurot kaasanud Kingdom hakkab järgmist, kahe miljoni euro suurust investeeringut kaasama 2021. aastal. Tänaseks on firmal edasimüüjad 10 riigis, sh Kanadas, Ameerika Ühendriikides ning Euroopas.
Fotod Aron Urb: https://bit.ly/2J0QJYD
 
Lisainfo:
Urmo Saareoja, Tallinna Lauluväljaku juht
Tel: 501 6620
 
Tallinn, 27.10.2020