Pulmade korraldamine – 10 olulist küsimust pruutpaarile

Millised on sinu ja sinu tulevase abikaasa ootused pulmapeole? Olenemata sellest, kas organiseerite pulmapeo ise või pulmakorraldaja abiga, hakkab edukas pulmade korraldamine plaani koostamisest. Järgnevalt leiate 10 küsimust, millele koos kaaslasega vastamine aitab esialgse kava koostada.

Lauluväljak - pulmade korraldamine

 1. Millal soovite pulmapidu korraldada? Pulmade korraldamine võtab Eestis aega vähemalt 2 kuud, kuid soovitavalt võiks organiseerimiseks aega olla pool aastat või rohkem.

 2. Kui palju saate pulmade korraldamisele kulutada? Eelarve koostamiseks vaadake ka, millised on ürituste põhilised kulud.

 3. Kui palju külalisi kutsuda soovite? Kas soovite kutsuda vaid pereliikmed ja lähedasemad sõbrad või ka sugulased ja tuttavad? Siinkohal mõelge ka sellele, kas pulmapidu tuleb vaid täiskasvanutele või on oodatud ka lapsed.

 4. Millises stiilis pulmapidu võiks olla? Kas soovite traditsioonilist, rahvuslikku, maalähedast või mingis kindlas stiilis pidu? Võimalusi pulmapidu omanäoliseks muuta on palju.

 5. Kus pulmapidu korraldada? Kui teil unistuste kohta veel paigas pole, võite alustuseks paika panna endale olulised kriteeriumid (näiteks piirkond, ruumide suurus ja funktsionaalsus, väliala kasutamise võimalus, ligipääsetavus jm) ning seejärel vastavalt nimekirjale kohti vaatama hakata.

 6. Kas teil on valmis varuplaan? Pulmatseremooniat või -pidu väljas korraldades arvestage kindlasti Eesti muutlike ilmadega. Kas saate vihmasaju korral peo sisse kolida või paigaldate peokohta telgi?

 7. Milliseid toite ja jooke soovite külalistele pakkuda? Toidud ja joogid on miski, millest räägivad paljud külalised ürituse muljeid vahetades. Rikkalik peolaud aitab teie pulmapeo nauditavaks ja meeldejäävaks muuta.

 8. Meelelahutusprogramm ja kes pulmapeol esineda võiks? Et te ise oma pulmapidu nautida saaksite, soovitame lisaks esinejatele tellida ka õhtujuhi (pulmaisa/pulmaema), kes erinevaid mänge ja tegevusi korraldab.

 9. Millal ja kes tegeleb pulmapeo detailidega? Asju, millele veel mõelda, on palju: riided, sõrmused, pulmaliste majutus, ürituse logistika, kutsed jm.

 10. Kas vajate abijõude? Pulmade korraldamine on suur ettevõtmine ja kui tunnete, et ülesandeid on liiga palju, on heaks lahenduseks pulmakorraldaja palkamine. Samuti pakuvad osad peokohad, nagu ka Tallinna Lauluväljak, koos ruumide rendiga ürituse organiseerimise teenust. Projektijuhi abiga hoiate kokku väärtuslikku aega ning võite olla kindel, et igale detailile on mõeldud.


 11.  

Pulmade korraldamine Tallinna Lauluväljakul

Võta julgesti ühendust ning aitame Sul korraldada unustamatu päeva.