Lauluväljakul toimunud Eesti Toidumessil – Sööma! sündis Guinnessi maailmarekord!

Guinness World Records kinnitas ametlikult Vello Vaheri rekordi

Eesti staarakrobaat Vello Vaher on nüüdsest ametlikult „Guinness World Records Title Holder“ inimesena, kes on kõige kauem hammaste abil rippunud. Vaher sooritas rekordi 6. mail Tallinna Lauluväljakul toimunud Eesti Toidumessil – Sööma!

Vello Vaher_Guinness World Records Title Holder

Peale rekordi sooritust Guinness World Recordsi kontorisse saadetud dokumendid ja video läbisid range kontrolli ning kinnitati nõuetele vastavaks. „See on ühe minu lapsepõlve unistuse täitumine,“ jagas Vello Vaher oma rõõmu.

Vello poolt varem Saku Suurhallis püstitatud mitteametlik maailmarekord jalad kaela taga hammastega rippumises oli 94 sekundit. Seda saavutust hindas Guinnessi kontor liiga spetsiifiliseks ja Guinnessi rekordi tiitli saamiseks tuli võistelda kõigiga, kes on ennast ükskõik mis kehaasendis hammastega üleval hoidnud.

Uueks rekordiks valmistunud Vello esmaseks verstapostiks oli rippuda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks vähemalt 100 sekundit ja piisava jaksu korral hoida kauem kui 2 minutit ja 46 sekundit, mis tähistas eelmist ametlikku Guinnessi rekordit. Vellol õnnestus kõiki eesmärke ületada ja rippuda lausa 252 sekundit ehk 4 minutit ja 12 sekundit.

Vello rekordi fikseerisid Kulturismi- ja Fitnessiliidu ning Kergejõustikuliidu litsenseeritud kohtunikud ja selle sündimist toetasid Chanz, Intrac, Manitou, Ehituskaup24 jt.

Videomaterjal, pildigalerii ja info Vello Vaheri Guinnessi rekordi kohta: http://www.toidumess.ee/vellovaher.
Web: www.eestimessid.eewww.estonianfairs.ee

Kommenteerimine on suletud