04.02.2017

Kadri Voorand & segakoor K.O.O.R – Cyrillus Kreek

4. veebruaril toimub Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis Kadri Voorand Trio ja segakoor K.O.O.R kontsert, mis on pühendatud Cyrillus Kreeki loomingule.

Kadri Voorand Trio ja segakoor K.O.O.R. annavad veebruari alguses kolm ainulaadset kontserti Raplas, Pärnus ja Tallinnas, esitades nii klassikalise koorimuusika kui ka jazzivõtmes Cyrillus Kreegi (1889-1962) loomingut. Kontsertidega tähistab segakoor K.O.O.R. oma 5. sünnipäeva.

Põnevaid elamusi tõotavate kontsertide kavas on peamiselt Cyrillus Kreegi ilmalik koorimuusika, aga sekka ka mõned vaimulike rahvalaulude seaded. Suur osa Kreegi muusikast põhinebki rahvalauludel. Kõrvuti Kreegi tuntud lauludega kõlavad ka tema harvem esitatud lood.
Et laval on samaaegselt kaks sedavõrd eripalgelist koosseisu, siis saab Kreegi loomingut kuulda samal kontserdil kahes täiesti erinevas, vastanduvas esituses, mis samas ka üksteist täiendavad. Näiteks pakuvad koori esituses äratundmisrõõmu „Maga, maga, Matsikene“ või „Mis sa sirised, sirtsukene“. Neid koorimuusikas tuntud rahvalauluseadeid saab kuulda täiesti uues kuues, kui oma nägemuse esitab Kadri Voorand, kaasates ühtlasi koori oma põnevate kultuurirännakutega improvisatsioonidesse.

Print

 

 

Lisainfo:

  • Pilet: 10/8€
  • Algus 17.00

Kommenteerimine on suletud