Külastuskeskuse lugu
Lauluväljak - Laulev revolutsioon - Laulupidu
Sinu ees näitusel avaneb Eesti lähiajaloo pöördeline peatükk. See räägib väikese Eesti rahva sammsammulisest ja vägivallatust teekonnast iseolemise taastamisele. 

1988. aasta suve hakul Tallinna lauluväljakul toimunud sündmustest inspireerituna hakati seda teekonda nimetama laulvaks revolutsiooniks. 
Taasärkamise vaimsed juured asuvad aga enam kui 150 aasta vanuses laulupeokultuuris. Olenemata riigi- või maailmakorrast on laul hoidnud meie rahvast koos läbi sajandite. Nii põimuvad siinses ekspositsioonis taasiseseisvumise ajastu, laul ja Tallinna lauluväljaku lugu.

Eesti Vabariik tähistas 2021. aasta suvel oma taasiseseisvumise 30. aastapäeva.
Tallinna Lauluväljakul on selles väga märgiline koht. Toimusid siin ju toonaste võimude poolt taunitud rahvuslikud kogunemised, kus räägiti eesti rahva iseseisvusest, tehti muusikat ning toetati kogu liikumist – öölaulupeod, laulev revolutsioon jpm.
Kogu selle ajastu ning sündmuste mälestuse jäädvustamiseks loodi Tallinna Lauluväljakule külastuskeskus, mille idee ja eesmärk on pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas.
 
Siin saab tajuda laulupidude rolli meie kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada lauluväljaku põnevat kohaajalugu.
 
Külastuskeskuse pind laulukaare siseruumides on ligikaudu 350 ruutmeetrit.
Siin on võimalik läbi viia haridusprogramme kooliõpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning korraldada temaatilisi näitusi.
 
Kindlasti annab Lauluväljaku Külastuskeskus palju väärtust ja sisu juurde ka Lauluväljakul toimuvatele üritustele.