XII noorte laulu- ja tantsupidu 2017 -"Mina jään"

Kuupäev

02.07.2017

2. juulil 2017 toimub Tallinna Lauluväljakul XII noorte laulupidu “Mina jään”2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”. See on pidu, mis sündinud ajal, kui taas vajame oma juurtelt rohkelt tarkust ja jõudu, et osata hoida ja edasi kanda meie esivanemate tarkust, meie olemise viisi.

XII noorte laulu- ja tantsupeol osaleja on vabas Eestis sündinud põlvkond, kelle jaoks maailm on lahti, kuid kelle juured jäävad ikka hoidma sidet selle maaga. Need on noored, kelle väärtushinnangud ja teod alles hakkavad kujundama Eesti riigi ja rahva teed.

Laulupidu tõstab esile uue põlvkonna heliloojate loomingu ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitmed noored dirigendid.

Tantsupidu tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust, See on lugu igikestvate väärtuste põlvest-põlve edasikandmisest ja vastutusest selle hoidmisel.

Laulu-tantsupeo traditsiooni kandjateks on iga järgmine põlvkond, kes võtab hoida ja säilitada sidet varem looduga ning kanda edasi väärtusi, mille loonud põlvkonnad enne neid.

Sümboolne tõotus “Mina jään” on justkui allkiri, mis seob meid me juurtega, ükskõik kuhu elutee meid maailmas ka viib. See on vaimne ja väärtuspõhine side Eestiga, mis sügaval südamesopis meid ikka siia tagasi kisub.

XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontserdite ajakava:

R, 30. juunil, kell 19:00 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil

L, 1. juulil, kell 13:00 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil

L, 1. juulil, kell 15:00 rahvamuusika kontsert (piletiteta) Kalevi staadioni lähistel

L, 1. juulil, kell 19:00 Tantsupeo III etendus Kalevi staadionil

P, 2. juulil, kell 9:30 Rongkäik

P, 2. juulil, kell 14:00 Laulupidu Tallinna lauluväljakul

Lisainfo:


  • Väravad avatakse publikule: 10.00

  • Laulupeo algus: 14.00

  • Piletid: 4-30€

  • www.laulupidu.ee

Kuupäev

02.07.2017

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis