Tallinna Lauluväljakul süüdatakse lõkketuli

Kuupäev

16.04.2017

Tallinna Lauluväljak, eesti rahva laulupidude ja suurürituste kodupaik, kutsub kõiki pühapäeva, 16. aprilli õhtul kell 18.45 osa saama lõkketule süütamisest.

Aprilli keskpaigas möödub 100 aastat päevast, mil eestlaste asualad said ühendatud ning tekkis meie riigi kontuur. Tähistame seda sündmust 16. aprillil koos ja avame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused.

Tulesüütamisega tähistab ka Tallinna Lauluväljak Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ürituste algust ning annab teada ka saabuvatest tähtsündmustest - sel suvel toimub XII noorte laulu- ja tantsupidu, 2018 saab Tallinna Lauluväljak 90, 2019 tähistavad Eesti laulupeod 150 aasta juubelit ja 2020 saab laulukaar 60-aastaseks.Pühapäevasel lõkkesüütamisel osalevad kammerkoor Encore, dirigent Karin Kuulpak jt. Kavas on armastatud laulud nagu "Oh laula ja hõiska", "Mesipuu" jm.
Filoloog ja folklorist Marju Kõivupuu räägib tuletegemise kommetest ja kultuurist linnaruumis. Samuti saab kuulata Lauluväljaku lähiaastate tähelepanuväärivatest tegemistest, mille tulemusena saab Lauluväljak olema armastatud linnapark meie kõigi jaoks.

Hea ilma korral saab külastada Tuletorni, kust nautida vaadet Tallinnale, lahele ja Lauluväljakule.

Oodatud on kõik - kogukonnad, perekonnad, sõpruskonnad - et süüdata lõkketuli Lauluväljakul heliskulptuur Cromatico juures.

Jäädvusta sel õhtul oma tulesäde ja jaga pilti või videot Facebookis või Instagramis teemaviitega #ev100, #lauluväljak ja #minajään.

Valitud fotod jõuavad õhtul teleekraanile, kui ETV toob vaatajateni XII noorte laulu- ja tantsupeo tervituse "Mina jään”.

Saagu Eestimaa sel päeval meie südametuledes särama ja viigu iga tulesäde oma sõnum Tallinna Lauluväljakult Võru laululavani!

Elagu Eesti!

“Mina jään”!

Saame kokku Lauluväljakul!

SISSPÄÄS TASUTA

Kuupäev

16.04.2017

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis