Tallinna Lauluväljakul Jõulupark

Kuupäev

29.11.2020 - 10.01.2021

Sissepääs

tasuta

Park avatud

iga päev

Jõulupark koondab endas valgustatud Mere alleed ja RMK püstitatud jõulumetsa. Samuti on siis näha ka detsembris kunstikoolide õpilaste poolt püsitatud omalaadseid alternatiivseid jõulupuid. Alal on ka juba eelmisel aastal populaarsust kogunud tasulise sissepääsuga Valgusfestival.
 


„Pakume Lauluväljakul esmakordselt mitmekülgseid võimalusi pühademeeleolu loomiseks ning vaba aja veetmiseks. Meie alal on palju ruumi ja värsket õhku, seega siia saab tulla uudistama võrdlemisi ohutult isegi tänases situatsioonis,“ ütles Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja. „Oleme panustanud valguslahendustele, et pimedasse aega helgust juurde tuua. RMK abiga satuvad külastajad jõulumetsa ja nutiseadet kasutades saab väikese jalutuskäigu raames mängida ka mobiilimängu. Samuti saab vaadata kunstikoolide õpilaste poolt tehtud alternatiivseid jõulupuid,“ tutvustas Saareoja Jõulupargi meeleolu.
 
Lauluväljak on võtnud eesmärgiks sedalaadi ettevõtmistega jätkata ka edaspidi. „Koos heade partneritega suudame pakkuda väga eriilmelisi lahendusi, mille esimeseks katsetuseks ongi tänavune Jõulupark. Loodetavasti saab sellest linlaste jaoks uus Raekoja plats, milleta jõule enam ette ei kujuta,“ selgitas Lauluväljaku juht.
 
Jõulupark asub Lauluväljaku Mere alleel ja selle ümbruses. Mere väravast laulukaare maja poole saab olemas ilus ja valgusmänguline. Värvides laulukaar, taamal jõulukuusk ja ümbruses erinevad valgusinstallatsioonid.
 

 
RMK püstitas Jõuluparki metsa eluringi tutvustava jõulumetsa, kus RMK taimlast pärinevad väiksed puukesed vahelduvad pisut vanemate metsast pärit kuuskede ja mändidega. „Eri vanuses puud väljendavad metsa eluringi põhiolemust – kõik elav siin ilmas kasvab ja saab vanemaks, igal põlvkonnal on täita oma roll ja kõik rollid on olulised. Ellujäämiseks ja kestmiseks vajame erinevaid põlvkondi, koosolemist ning mõistlikku tasakaalu olemasoleva säilitamise ja kasutamise vahel,“ selgitas RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo jõulumetsa ideed. Jõulumetsa teabetahvlitel tutvustatakse tarkuseteri metsast ja metsa väärtustest ning vastata saab teemakohastele küsimustele. Jõulumetsa võlumaad ilmestab neoontulede valgusdisain, kuhu igaüks saab ultravioletse tehnika abil kirjutada oma jõulusoove.
 

 
Eesti Kunstikoolide Liidu eestvedamisel pakuvad külastajatele uudistamist ka kunstikoolide õpilaste meisterdatud alternatiivsed kuused. Lapsed on olnud materjalide valikul väga loomingulised ning kuuskede loomiseks võetakse kasutusele nii vanad mandariinikastid, helkurite tootmisjäägid kui ka seisma jäänud keraamika. „Õpilastel on kavandid juba valmis ja rõõmustav on näha, et lapsed taaskasutavad erinevaid materjale. Fantaasiaküllased kuused valmisid Lauluväljakul pealtvaatajate silmade all 4. detsembril,“ rääkis Eesti Kunstikoolide juhatuse liige ja alternatiivkuuskede projekti eestvedaja Margit Mikk. Samuti kaunistasid nad Lauluväljaku kassamajad ning tegid ka Jõulupargi üld valgustust.
 
Tallinna Lauluväljaku, RMK ja Eesti Kunstikoolide Liidu ühisel eestvedamisel loodud Jõulupark on avatud esimesest advendist kuni 10. jaanuarini. Meie jõulupark on avatud iga päev ja sissepääs on kõigile tasuta. Väike vihje. Parim aeg uudistamiseks on õhtupimeduses, siis kui väljas juba pime.

 

 

Lauluväljaku Mere väravate alal on alates 4. detsembrist avatud ka tasulise sissepääsuga Valgusfestival "Võlumaa". Rohkem infot leiad siit: http://www.valgusfestival.eu/

Kuupäev

29.11.2020 - 10.01.2021

Sissepääs

tasuta

Park avatud

iga päev

ad

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis