Odessa Classics Tallinn kõlab Klaassaalis!

Kuupäev

01.06.2022

Odessa Classics Tallinn
Kolmapäeval  1.06 kell 19.00 / Tallinna Lauluväljaku Klaassaalis
  
Esinevad Oleksandr Fediurko (klaver) ja Roman Fediurko (klaver)
  
1. juuni on rahvusvaheline lastekaitsepäev. Festivalil „Odessa Classics Tallinn“ astuvad sel päeval heategevusliku kontserdi raames publiku ette kaks noort ja andekat ukraina pianisti – Roman ning Oleksandr Fediurko. Vennad Fediurkod esitavad valiku teoseid klaverimuusika kullafondist, aga ka vähemtuntud palasid ukraina heliloojatelt.
Sissepääs kontserdile tasuta pileti alusel, mis on saadaval Piletilevis.

  
Kavas:
Johann Sebastian Bach
Prelüüd ja fuuga nr 6 d-moll, BWV 875 
  
Robert Schumann
Kuus etüüdi Niccolo Paganini teemadele, op. 3
  
Viktor Kosenko
Poeem „Désir“ nr 1, op. 11
  
Hennadiy Sasko
„Pidu Vsevolodivi mäel“ 
  
OLEKSANDR FEDIURKO klaver
  
Viktor Kosenko
Masurka nr 1, op. 3
  
Levko Revutsky
Kaks prelüüdi, op. 7
  
Felix Mendelssohn Bartholdy
„Tõsised variatsioonid“ (Variations sérieuses), op. 54
  
Camille Saint-Saëns
Etüüd valsi vormis (Étude en forme de valse) op. 52 nr 6
  
ROMAN FEDIURKO klaver

  
Myroslav Skoryk
„Meloodia“
Džäss-parafraas Ludwig van Beethoveni „Für Elise“ teemal
  
OLEKSANDR FEDIURKO klaver
ROMAN FEDIURKO klaver
  
Oleksandr Fediurko alustas õpinguid 5-aastaselt Kiievi 21. lastemuusikakoolis professor  Halyna Kotsiuba juhendamisel. 6-aastaselt hakkas ta osalema erinevatel klaverikonkurssidel Ukrainas ja välismaal, kust on pälvinud hulgaliselt auhinnalisi kohti. Viimati võitis ta 2021. aastal esikohad konkurssidel „Virtuosi per musica di pianoforte“ ja „Amadeus“ Tšehhis, „Euregio Piano Award“ konkursil Saksamaal ning teise koha Vladimir Horowitzi klaverikonkursil Kiievis. Kolmel aastal (2017, 2018, 2021) on Oleksandr Fediurko pälvinud Kiievi linna kunstistipendiumi. Ta on ka Leonid Kuchma sihtasutuse stipendiaat.
   
Roman Fediurko alustas 5-aastaselt õpinguid Kiievi muusikakoolis professor Halyna Kotsiuba klassis. 6-aastaselt hakkas ta osalema erinevatel konkurssidel nii Ukrainas kui välismaal, kust on pälvinud hulgaliselt preemiaid. Viimati võitis ta 2021. aastal esikohad „Franz Liszt Center“ veebipõhisel klaverikonkursil, Isidor Baji klaverikonkursil Novi Sadis Serbias ja veebikonkursil „Wiener Klassiker“ ning pälvis samal aastal teise preemia veebipõhisel konkursil „Euregio Piano Award“ ja Carl Filtschi klaverikonkursil Sibius Rumeenias. Roman Fediurko on Leonid Kuchma sihtasutuse, Ukraina Kultuuri Sihtasutuse ning Liechtensteini Rahvusvahelise Muusikaakadeemia stipendiaat. 2021. aastal pälvis ta Ukraina presidendilt noortele artistidele suunatud stipendiumi. Käesolevast aastast õpib Fediurko Austrias Grazi Muusika- ja Esituskunstide ülikoolis
2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

  
Tänavu 2.–15. juunini oleks pidanud toimuma järjekorras kaheksas „Odessa Classics“ festival, mille pidulikul avakontserdil Odessa ooperiteatris pidi üles astuma Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Paraku on sündmus Ukraina vastu peetava sõja tingimustes teadmata ajaks edasi lükatud.
Selleks, et festivali traditsioon ei katkeks, saab „Odessa Classics“ tänavu 31. maist 3. juunini ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“. Eesti muusikud, loodetavasti rohkearvuline publik ja ettevõtjatest toetajad võõrustavad Ukraina suurimat klassikalise muusika sündmust neljal päeval neljas erinevas esinemispaigas Tallinnas, Tartus ja Laulasmaal. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada. „Odessa Classics Tallinn“ programm on nähtav siin: https://www.odessatallinn.com/
 

Kuupäev

01.06.2022

ad

Jälgi Tallinna Lauluväljakut veebis