Lauluväljaku Külastuskeskus - AVATUD!

Külastuskeskus on avatud:
kolmapäevast-pühapäevani 11.00 – 18.00

Sissepääs tasuline (alates 01.09.2021)
Täispilet:     8 EUR
Sooduspilet:   4 EUR (laps 7+, õpilane/üliõpilane, pensionär)
Perepilet:     18 EUR
 

 
Eesti Vabariik tähistas äsja 20. augustil oma iseseisvumise taastamise 30. aastapäeva. Tallinna Lauluväljakul on selles väga märgiline koht. Toimusid siin ju toonaste võimude poolt taunitud rahvuslikud kogunemised, kus räägiti eesti rahva iseseisvusest, tehti muusikat ning toetati kogu liikumist – öölaulupeod, laulev revolutsioon jpm.
Kogu selle ajastu ning sündmuste mälestuse jäädvustamiseks luuakse Tallinna Lauluväljakule külastuskeskus, mille idee on pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas.
 
Siin saab tajuda laulupidude rolli meie kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada lauluväljaku põnevat kohaajalugu.

Näitusel avaneb Eesti lähiajaloo pöördeline peatükk. See räägib väikese Eesti rahva sammsammulisest ja vägivallatust teekonnast iseolemise taastamisele. 1988. aasta suve hakul Tallinna Lauluväljakul toimunud sündmustest inspireerituna hakati seda teekonda nimetama laulvaks revolutsiooniks. 
Taasärkamise vaimsed juured asuvad aga enam kui 150 aasta vanuses laulupeokultuuris. Olenemata riigi- või maailmakorrast on laul hoidnud meie rahvast koos läbi sajandite.
Nii põimuvadki siinses ekspositsioonis taasiseseisvumise ajastu, laul, laulupidu ja Tallinna Lauluväljaku lugu.
Külastuskeskuse pind laulukaare siseruumides on ligikaudu 350 ruutmeetrit.
  
Tulevikus on siin võimalik läbi viia haridusprogramme kooliõpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning korraldada temaatilisi näitusi.
 
Püsiekspositsiooni kuraatorid: kultuuriloolane Marge Allandi (laulupeod), PhD Riho Paramonov (lauluväljaku kohaajalugu), Risto Lehiste Eesti Muusika Kuulsuste kojast (muusika ja laulev revolutsioon). Peakuraator ja laulva revolutsiooni teema kuraator on Helen Lausma-Saar.
 
Külastuskeskus avatakse külastajatele 31. AUGUST 2021, kell 14.00!

 

Olete oodatud!

Palume järgida kõiki reegleid ja piiranguid, mis on kehtestatud seoses COVID-19 .