Lauluväljaku külastuskeskus


 
Eesti Vabariik tähistab 2021. aasta suvel oma taasiseseisvumise 30. aastapäeva.

Tallinna Lauluväljakul on selles väga märgiline koht. Toimusid siin ju toonaste võimude poolt taunitud rahvuslikud kogunemised, kus räägiti eesti rahva iseseisvusest, tehti muusikat ning toetati kogu liikumist – öölaulupeod, laulev revolutsioon jpm.

Kogu selle ajastu ning sündmuste mälestuse jäädvustamiseks luuakse Tallinna Lauluväljakule külastuskeskus, mille idee on pakkuda ainulaadset harivat-elamuslikku ajaveetmise võimalust Eesti kultuuri maamärgina ja laulva revolutsiooni hällina tuntud kohas.

 

Siin saab tajuda laulupidude rolli meie kultuuri- ja ajaloos, tunnetada laulva revolutsiooni ajastu vaimu ja avastada lauluväljaku põnevat kohaajalugu.

 

Külastuskeskuse pind laulukaare siseruumides on ligikaudu 350 ruutmeetrit.
 

 

Tulevikus on siin võimalik läbi viia haridusprogramme kooliõpilastele, korraldada kohtumisõhtuid laulupidude ja laulva revolutsiooni sangaritega ning korraldada temaatilisi näitusi.

 

Püsiekspositsiooni loovad kuraatorid: kultuuriloolane Marge Allandi (laulupeod), PhD Riho Paramonov (lauluväljaku kohaajalugu), Risto Lehiste Eesti Muusika Kuulsuste kojast (muusika ja laulev revolutsioon). Peakuraator ja laulva revolutsiooni teema kuraator on Helen Lausma-Saar.

 

Külastuskeskus plaanitakse avada 2021 teisel poolaastal.