TOP 10 eristuvad ja meeldejäävad üritused Lauluväljakul (2. osa)

Maikuus tõime sinuni viis viimaste aastate erilisemat ja meeldejäävamat sündmust Tallinna Lauluväljakul. Muu hulgas kirjutasime ka korraldajate väljakutsetest ning õnnestumistest. Nüüd toome sinuni ka nimekirja teise osa.

Käsitöömess

2016. aastal teist korda toimunud Tallinna Käsitöömess on suur mess ja pidu, mille eesmärk on populariseerida käsitööd kui elustiili. Messil on esindatud Eesti käsitööd, riideid ja toidukaupu; võimalus on proovida, maitsta, kaunistada, suhelda ja õppida midagi uut. Lisaks mitmesajale kauplejale toimuvad töötoad ja astuvad üles esinejad. Sissepääs on kogupereüritusele tasuta.

Korraldusliku poole pealt on väga hästi ära kasutatud iga ruutmeeter ning telgid on oskuslikult siseruumidega ühendatud. Müüjate valikul on silmas peetud toodete kvaliteeti ning info edastamine on detailselt planeeritud – nii on üritus hoolimata suurest rahvamassist väga sujuvalt kulgenud.

Rahvakogu arutelupäev

2013. aastal aastal toimus Tallinna Lauluväljakul Rahvakogu arutelupäev, kus osales enam kui 300 inimest ja arutati läbi erinevaid ettepanekuid, mida Riigikogule esitada. Üritus oli kulminatsiooniks Eesti kodanike interneti vahendusel esitatud ettepanekutele ja aruteludele erakonna-  ja valimisseaduste muutmiseks. Lauluväljakul toimunud rahvakoosoleku tulemusena esitas president 15 ettepanekut Riigikogule.

Üritus oli interaktiivne ja tehniliselt keerukas. Toimusid tele- ja raadioülekanded ning Delfi vahendusel said ka mitte kohalolijad kaasa rääkida. Rahvakogu arutelupäev pälvis palju avalikkuse tähelepanu.

[gallery columns="5" link="file" ids="11943,11944,11945,11946,11947"]

Stiilipidu „Talvine muinasjutt”

Soojal ja porisel ajal muudeti selle erapeo tarvis Tallinna Lauluväljaku Klaassaal ja ümbritsevad alad talviseks muinasjutumaaks. Pidu oli suure eelarvega, mis võimaldas läbi mõelda iga pisimagi detaili ja ruumi äratundmatuseni kaunistada ning ümber kujundada. Loodud võlumaa pakkus silmailu ja põnevust nii külalistele kui ka Lauluväljaku töötajatele. Üritus oli suurepäraseks näiteks sellest, et Lauluväljak ei ole vaid koht firmade ja riigiasutuste ürituste jaoks, vaid siin saab korraldada ka unustamatuid erapidusid.

[gallery columns="4" ids="11952,11953,11954,11955"]

Tallinn Star Weekend

Paar aastat korraldatud Tallinn Star Weekend oli suunatud laiale publikule, pakkudes samal ajal maksimaalset mugavust VIP-klientidele. Kui tihtipeale soovivad esinejad, et lava ette söögi ja joogiga ei tuldaks, siis Tallinn Star Weekendil ehitati lava ette mugav VIP-ala, kus sai kontsertide ajal istuda diivanitel ja nautida maitsvaid roogi ja kokteile. Samuti olid VIP-klientide jaoks eraldi telgid ja sisenemine oli võimalik mööda pikka punast vaipa. Punasel vaibal liikumiseks oli paigas ka dresscode.

Üritusel olid kombineeritud klassikaline ja rokkmuusika, mistõttu tuli ka publiku ala muuta. Ühel päeval pealtvaatajad seisid, teisel päeval istusid. Nii oli ürituse organiseerimine ja läbiviimine korraldusmeeskonnale tavapärasest keerulisem.

Noorte laulu- ja tantsupidu

XI noorte laulu- ja tantsupidu tõi esmakordselt Tallinna Lauluväljakule kokku nii laulu- kui ka tantsupeo. 2011. aastal Euroopa kultuuripealinnaks olemise tõttu nihutati ka toimumisaeg aasta võrra varasemaks. Uute helitööde ja tantsude leidmiseks korraldati paar aastat varem konkurss.

Võrreldes laulupidudega, oli tantsijate tõttu publikule vähem ruumi ning kogu rahvamassi äramahutamine oli tõsiseks väljakutseks. Tuli leida lahendused osalejate söötmiseks ja jootmiseks ning ala pidevaks koristamiseks. Peo organiseerimisest raskendas ka kuum ilm, mistõttu võeti erilahendusena kasutusele päästeameti vihmutid. Ala ettevalmistused algasid juba nädal varem, kaasatud oli ka vabatahtlikke ning lisakontorina kasutati vahetus läheduses asuvat Oru hotelli.

[gallery ids="11956,11957,11958"]

Vaata ka „Pildigalerii ja 10 põnevat fakti laulukaare kohta” või „TOP 10 Lauluväljakul esinenud artistid”.