Millised olid 2017.aasta suve suurimad Lauluväljakuga seotud üritused?

Sarnaselt juba ei tea kui paljudele eelnevatele suvedele olid Lauluväljaku meeskonnal suvel taaskord käed-jalad tööd täis. Lauluväljakul toimus mitmeid üritusi, mille tähtsus ületas ka riigipiirid ja kus osales viisil või teisel inimesi paljudest riikidest.

4 suurimat suvist üritust Lauluväljakul  • Rammsteini kontsert. Selle suve absoluutne gigakontsert, millel oli üle 50 000 külastaja, mille piletid olid täiesti välja müüdud ja kuhu tuli rahvast kokku üle Euroopa. Suurim erinevus teiste suurüritustega võrreldes oli see, et turvalisuse osas oli tegemist kõige paremini turvatud kontserdiga, mis Lauluväljakul kunagi toimunud. Külastajad ehk ei pannud seda tähelegi, kuid tegelikkuses oli kõik väga põhjalikult läbi mõeldud. Turvalisus oli erilise tähelepanu all ka suure pürotehnika kasutuse tõttu (et midagi rahva hulka ei satuks). Lisaks kasutati Lauluväljakul esmakordselt Paytaylori mobiilsemaksete süsteemi, mis andis väga suured õppetunnid selle osas, mida tulevikus kasutada, et veelgi paremad olla.

  • Eesti Toidumess “Sööma!”. Tegemist oli kogu ala, nii siseruume kui välialasid, hõlmanud väga hästi organiseeritud üritusega. Eestile keskendunud messi rõhk oli Eesti toidutootjatel ja rahvale see väga meeldis ning üritus sai palju positiivset tagasisidet. Seetõttu korraldatakse messi tulevikus uuesti. Suurepäraselt õnnestunud Toidumessi raames tehti ka Guinnessi rekord - Vello Vaher rippus end hammastega üleval hoides koguni 252 sekundit! Kuigi ilm oli jahe, ei takistanud see kedagi seda tasuta kahepäevast üritust nautimast ja rahvast jagus mõnusasti mõlemal päeval. Lauluväljaku 70 000 ruutmeetril tutvustasid oma tooteid ja teenuseid ligi 2000 toiduvaldkonnaga seotud inimest.

  • Laulupidu. Laulupidu on oma toimumisaastal raudselt Eesti suviste ürituste üks tippe. Lauluväljak on laulupidude kodu ja meil oli taaskord hea meel nii mastaapset üritust võõrustada. Sel aastal toimus noorte laulupidu ja publiku huvi selle vastu oli oodatult väga suur - esialgsetel andmetel väljastati laulupeole üle 50 000 pileti ning koos osalejatega viibis XII noorte laulupeol üle 90 000 inimese!

  • Ratsutamise MK-etapp. Kaks päeva kestnud võistluse ja ratsutamisfestivali jaoks muudeti Lauluväljaku kaare esine asfaltplats hobustele sobivaks, milleks toodi kohale tonnide kaupa liiva ja kruusa. Midagi sellist pole varem Lauluväljakul toimunud ja ometigi läks see väga hästi. Loodetavasti saab selle pikaajaline traditsioon. Väga võimsa korraldusega üritust ja platsi valmistati kohapeal ette 4 päeva ja esindatud olid paljud riigid, sealhulgas Eesti, Läti, Leedu, Rumeenia, Portugal, Valgevene jne. Kuna publik sai istuda laulukaare all, said nad kõigest platsil toimuvast väga hea ülevaate. Ent võistluse lõppemisega ei olnud kõik läbi korraldusmeeskonna jaoks - kogu ala koristamine võttis sarnaselt üles seadmisele pool nädalat.

  • Tallinna Käsitöömess on suurim Lauluväljakul toimuv käsitööüritus. See käsitöömess on toimunud igal aastal alates 2015. aastast ja toimub 2 korda aastas kevadel ning sügisel/jõulude ajal. Külalisetele on sissepääs tasuta ja seal on ühendatud nii meie sise- kui välisalad. Messil saab osta nii omale meelepäraseid asju ja koguda ideid, kui ka veeta mõnusalt aega nii laste kui ka sõpradega. Lastele on avatud on erinevad tegevusnurgad ja lisaks väiksematele ülesastele on alati ka peaesineja - sel aastal oli sellesk Kukerpillid. Olenemata ilmast osaleb üritusel alati väga palju rahvast ja neid ei takista isegi külm (“Ei takista vallid, ei takista kraav …” :)). Messil pakutakse alati ka head toitu, mida nautida.

  • Junior Achievement õpilasfirmade laadad Tallinna erinevates kaubanduskeskustes. Need mitmendat aastat toimuvad laadad ei toimu mitte Lauluväljakul, vaid Rocca al Mare ja Kristiine keskustes. Laada ülesehituse muudab keerukaks asjaolu, et see toimub ebatraditsioonilisel ajal ja kahes kohas paralleelselt. Lahendusi ja tarvikuid vajavad kokku on umbes 100 müüjat, ala ülesehituse aeg algab alles 21.00 ning lahendused on vaja maha võtta pigem öötundidel. Kuigi kliendiks on laada korraldaja, peab Lauluväljak alati eraldi läbirääkimisi kaubanduskeskustega - et tegelikult ka saaks kõik asjad tehtud. Projektijuhtimine on seetõttu loomulikult võtmetähtsusega, et lahendatud saaks kõik logistilised mured ja et laat ei takistaks, vaid ikka toetaks keskuste muud melu ja elu.


[gallery link="file" ids="13683,13684,13685,13686,13687,13688,13689"]

Lauluväljaku meeskond oli abiks ka mujal  • Baltic Sea Ports & Shipping. Hotellis Olümpia toimunud rahvusvahelise messi ja konverentsi jaoks rentis tarvikud ning pakkus sellega seotud teenuseid just Lauluväljak. Seal olid koos sadamate esindajad ja firmad üle Euroopa, pakuti erinevaid tooteid ning teenuseid transpordilaevadele. Tänu oma know-how’le suutsime ehitada üles kogu messikeskuse osa (kasutasime seal ka oma uusi messitarvikuid - seinu) vaatamata sellele, et meil oli samal ajal toimumas teisigi suurüritusi. Väljakutsuvaks tegi asjaajamise see, et me suhtlesime kõigi messil osalevate firmadega isiklikult ja teostasime neile sobivad lahendusi messibokside ülesehitusel. Seejuures oli palju ülemaailmset operatiivset suhtlust ja firmade soovide täitmine ei olnud tihtipeale tavapäraseid lahendusi hõlmav. Kuid kõik sai tehtud ja soovid täidetud! Huvitava faktina saab välja tuua selle, et lisaks kohapeal kulunud ajale kulus ainuüksi erinevate kontaktidega suhtlemisele üle 100 tunni!

  • Euroopa Liidu eesistumine ja digikonverents. Kultuurikatlas toimunud Tallinn Digital Summiti näol oli tegemist Eesti eesistumise aegse suurima üritusega, mis toimus nii sees kui väljas. Lauluväljak viis üritusele oma mööblit ja tarvikuid. Tegemist oli suure väljakutsega, kuna tarvikuid oli vaja suures koguses ja ajafaktor oli kriitiline. Kõik pidi toimuma väga operatiivselt - nii ülespanek kui maha võtmine. Tegemist oli Lauluväljaku meeskonna jaoks taaskord väga hea kogemusega ja seoses sellise mastaabiga rahvusvahelise üritusega tõime me oma portfelli uusi renditoodete artikleid (nt klapp-pinnad, riiulisüsteemid jne). Samaaegne suhtlemine nii paljude välisfirmadega andis meile palju uusi kogemusi ja meie projektijuhid suutsid kõik soovid ellu viia. Võib julgelt väita, et Lauluväljak juba ootab uusi taolisi väljakutseid!


Terve aasta koos Lauluväljakuga


Nagu eelnevast näha on, on Lauluväljaku meeskonnal ürituste korraldamisega tegemist aastaringselt - kevadest jõuludeni välja. Meie korraldatud või meie osalusel toimuvate ürituste hulgast leiab endale meelepärase igaüks. Kui soovid meie kogenud meeskonda appi oma ürituse korraldamiseks, võta meiega julgesti ühendust!

* piltide allikad: Toidumess, Käsitöömess, Rammstein