Mida välismaalased Lauluväljakust ja Tallinnast arvavad?

Ise igapäevaselt Tallinnas ringi liikudes tundub kõik tihti nii tavapärane ja igapäevane, et keeruline on asju uue nurga alt näha. Seetõttu on vahel päris huvitav lugeda seda, mida välismaalased Eestist ja siinsetest vaatamisväärsustest arvavad. Kiikasime erinevatesse portaalidesse, et uurida natukene ilmaelu.

Tallinn kui populaarne sihtkoht


Tallinna ja Tallinna kaudu ka muud Eestit külastavate turistide arv on märkimisväärne ja kasvab aasta-aastalt. Siinkohal on paslik tuua ära mõned olulisemad numbrid käesolevast ja eelmisest aastast:

  • 2017. aasta esimese viie kuuga läbis Tallinna Lennujaama enam kui miljon turisti;

  • 2017. aasta toob enam kui 300 kruiisilaeval Tallinna poolt miljonit turisti;

  • 2016. aastal läbis Tallinna Sadamat esmakordselt kümme miljonit turisti.


Seega pole imestada, et Eesti ja eeskätt just Tallinn oma ajaloolise vanalinnaga on sageli soovituslike reisikohtade edetabelites. Nii näiteks valis üks olulisimaid reisiportaale Lonely Planet just Eesti 2016. aastal parima väärtusega sihtkohaks, tuues lisaks Tallinnale veel välja Lahemaa rahvuspargi metsad ja Eesti saared.

Mida arvavad välismaalased Tallinnast ja Lauluväljakust

Mida aga arvatakse Lauluväljaku kohta?


Tutvudes maailma ilmselt suurima reisiveebi TripAdvisor arvustustega jääb silma fakt, et välismaalastest külastajad rõhutavad koha tähtsust eestlastele. Nii mõnelegi eurooplasest külastajale on koht teleekraanilt tuttav ja kohapeal vaatamas käimine kinnistab muljet laulva revolutsiooni aegadest. Lauluväljak kui ajaloolise taustaga vaatamisväärsus on jätnud paljudele võimsa mulje.

Ent Laulupeoga seonduv ei ole ainus, millele külastajad viitavad. Põnevate kogemustena tuuakse välja lauluväljaku külastamist talvel, suurkontsertide külastamist ja mööda linna sõitva “hop-on hop-off” bussiga külastamise võimalust:

  • kasutaja Julia G Ameerika Ühendriikidest kiidab kogemusi muusikafestivali külastamisel: “Went to Electronic Family Festival here this summer. Great outdoor venue right on the water with a ton of history. Definitely don't stop in Tallinn without reading about this place and making a visit on a nice day”;

  • kasutaja Gitams Lätist lisab talvega seoses: “Song Festival Ground turns into winter wonderland while no one performing”;

  • kasutaja jqdough7 Ameerika Ühendriikidest aga leiab, et: “If you are interested in the history of the Soviet oppression and the bloodless way in which the Estonians expelled the Russians, just standing there is worth while. I could just imagine 300,000 people singing there”.


Kokkuvõttes on külastajad hinnanud Lauluväljakut hindega 4.0.

Ka Lauluväljaku enda Facebooki lehekülg lubab arvata, et koht jätab välismaalastele kustumatu mulje. Seal toimuvad üritused, näiteks hiljutine noorte laulu- ja tantsupidu, on sageli sellised, mida mujalt maailmast naljalt ei leia. Lisaks kiidetakse Lauluväljakut kui vaba aja veetmise võimalust üldiselt.

Kas ka sinul on välismaalastega seotud kogemusi Lauluväljakult?


Kas oled ka ise mõne välismaalasest tuttavaga Lauluväljakul käinud? Kuidas olid aga tema muljed võrreldes ülaltooduga? Ükskõik, kas külastasite Lauluväljakut talvel või suvel, laulupeo või mõne rokk-kontserdi ajal, ootame kõiki arvamusi!

Võtke julgelt sõna meie Facebooki seinal ja paneme koos kokku parima pildi Lauluväljakust väliskülaliste silme läbi!