Kuidas valida üritusele sobivat peoruumi?

Ürituse korraldamisega kaasneb alati palju sagimist. Olgu ürituse eesmärk milline tahes, on vaja kõigepealt ideed, plaani ja seejärel teostust. Idee sünnib tavaliselt asjaolude käigus ise, näiteks firmapidu, sünnipäevapidu, aastapäev või mõni muu oluline sündmus, mis vajab tähistamist. Järgmine samm on sündmuse planeerimine ning peoruumide valik.


Kuidas korraldada üritust?


Õnnestunud ürituse planeerimine eeldab põhjalikku eeltööd:  • Aeg – Enne ürituse planeerimist on oluline välja selgitada aeg, millal pidu toimub. Ajapuhver sõltub suuresti sündmuse iseloomust. Kas on oluline kindel kuupäev või võib üritust planeerida pigem osalejate mugavuse järgi.

  • Peo formaat – Ürituse formaat sõltub, mis sündmust tähistatakse. Pulmapeoks ei sobi karneval ega auhinnatseremooniaks disko. Peo formaadiga otsustatakse, kas sündmus toimub püstijalu stiilis või pigem laudade taga istumine.

  • Osalejad – Osalejate arv on oluline eelarve määramiseks ning sobivas suuruses peoruumi valimiseks.

  • Toitlustus – Toitlustuse valik sõltub suuresti ürituse formaadist. Kas tegu on püstijalu või istuva üritusega? Samuti on oluline, kas toitlustus pakutakse peoruumide poolt või vajab eraldi tellimist.

  • Tegevused – Peo õnnestumiseks peab korraldaja veenduma, et külalistel ei oleks igav.  Selleks võib organiseerida bändi, teha lõbusaid mänge, korraldada tseremoonia vm.

  • Asukoht – Kõige olulisem osa peo korraldamisel on peoruumide valik, mis sobiks ürituse idee, formaadi, osalejate arvu ja tegevustega.


Kuidas valida sobivad peoruumid?


Peoruumide valik annab üritusele viimase lihvi.  Ruumid peavad olema paraja suurusega, et ei tekiks ülerahvastumist ega jääks liiga palju tühja ruumi. Peoruumi kujundus annab üritusele meeleolu ja loob vastava miljöö.


Tallinna Lauluväljak on sobiv koht erinevas formaadis pidude korraldamiseks. Pakume 3 erinevas stiilis peoruume – Klaassaal, Sammassaal ja Café Gustav. Klaassaal oma esinduslikkuses on sobilik pidulikemate sündmuste korraldamisel. Rõdu ühendamisel saab luua ka hubase lounge ala. Sammassaal on suur ruum, mis mahutab kuni 800 inimest ja sobib tänu oma põnevale arhitektuurile näituste, klubiürituste ja nt kontsertide korraldamiseks. Gafé Gustav sobib sünnipäevade, firmapidude, tooteesitluste jm väiksema seltskonna jaoks korraldatud ürituse tähistamiseks. Mõnus ja hubane ruum sisaldab kõike vajalikku iseseisvaks peo juhtimiseks.