Kuidas korraldada meeldejääv firma jõulupidu?

Tore ja meelelahutuslik firma jõulupidu jääb töötajatele pikaks ajaks meele. See on suurepärane viis meeskonnaliikmeid motiveerida ja näidata neile, et neid väärtustatakse. Lisaks on firma jõulupidu sobiv mööduvast aastast positiivse meenutamiseks ja tublimate tänamiseks. Kuidas aga korraldada eristuv ja tore jõulupidu, millega võimalikult paljud rahule jäävad? Panime kirja soovitused jõulupeo korraldajatelt.

kuidas-korraldada-meeldejaav-firma-joulupidu

Jõulupeo ideede genereerimine kogu meeskonnaga


Mida rohkem inimesi firma jõulupeo korraldamisse kaasata, seda tõenäolisemalt vastab pidu kollektiivi ootustele. Üheks variandiks ongi kogu meeskonnaga koos maha istuda ja ajurünnak teha – näiteks tehke selleks pikem lõunapaus või minge pärast tööpäeva koos välja (vabam õhkkond soodustab loovust). Kohtumise lõpus arutlege ja tehke hääletamine, mille tulemusena selguvad meeskonnale enim meeldivad peo teemade ja tegevuste ettepanekud. Seejärel võtab nimekirja üle korraldustoimkond – küsib hinnapakkumused, broneerib või tellib tegevused jne.

Peomeeleolu juba hommikust alates


Kui firma jõulupidu toimub tööpäeva õhtul, on osades ettevõtetes levinud traditsiooniks muuta eriliseks kogu päev. Näiteks tehke tööpäeva jooksul pause, kus sööte koos piparkooke ja joote glögi, teete põnevaid viktoriine või muid võistlusi.

Stiilipidu paneb proovile töötajate loovuse ja tekitab ootusärevust


Kostüümipidu loob võimaluse kaastöötajatele oma loovamat poolt ja seni varju jäänud huvisid näidata. Näiteks võib teemaks olla lemmik filmitegelased, meremehed, viikingid või hoopis mingi ajastu. Kui peol on juba läbiv teema, näiteks Mehhiko, võivad olla nii kostüümid kui ka toidud sellest inspireeritud. Stiilipidu on hea võimalus üritus n-ö käima saada, sest vestluste teemadeks sobivad juba ainuüksi kantavad kostüümid ja kehastatavad tegelased.

Toidu valmistamine, kelgutamine või muu vahva ettevõtmine


Sushi koolitusPeole erksuse andmiseks planeeri ka erinevaid tegevusi ja vahvaid mänge: valmistage professionaali juhendamisel koos toitu, meisterdage midagi koos või minge hoopis õue kelgutama. Hulgaliselt ideid leiad ka siit: „50 tegevust, mis muudavad su ürituse põnevamaks”.

Peo kava, kõned ja tublimate premeerimine


Et saaksid korraldajana ka ise firma jõulupidu nautida ja muretsemist oleks minimaalselt, soovitame paika panna orienteeruva peo kava – mis kellaajal mis tegevusi tehakse, kes peab kõnesid, kas ja kuidas toimub tublimate premeerimine jne. Ideid ja soovitusi premeerimiseks leiad siit: „Vali oma üritusele meeldejäävad kingitused ja auhinnad!”

Soovime edukat peo organiseerimist ja kutsume sind tutvuma ka võimalusega firma jõulupidu Tallinna Lauluväljaku ruumides korraldada: jõulupidu.