5 nippi, kuidas üritus ka kehva ilma korral edukalt läbi viia

Ürituse korraldamine kehva ilmagaOn selge, et ilma vastu ei saa - ükskõik, millisele päevale sa oma ürituse planeerid, ikka on võimalik, et hakkab kas vihma sadama või on jahe. Vaadates tagasi 2017. aasta suve ilmale, oli ürituste korraldamine ka suve kõige magusamal kuul ehk juulis ülimalt keeruline. Ent põhimõte “pole halba ilma, on vale riietus” kehtib ka siin - mööbli rent ja tehnika rent võimaldavad tänapäeval korraldada suurepärase ürituse ka siis kui ilm alt veab.

Peamised nõuanded ürituste korraldamiseks kehva ilmaga


Kui oled pandud valiku ette, et kas üritus halva ilma tõttu ära jätta, või see siiski kuidagi korraldada, ära väga kiiresti alla anna! Toome allpool selleks puhuks ära viis mõtet, mida kõhklemise korral kaaluda. Ehk aitab just mõni neist sul hoolega planeeritud ürituse ärajätmisest loobumise kasuks otsustada?

  • Asukoht ja ruumid. Kas ürituse korraldamise koha looduslikud/ehituslikud eripärad pakuvad ilmastiku eest kaitset? Ehk on võimalik üritus tarbeks samas kohas ka siseruume kasutada? Kaalu asukohta valides võimalikud ilma stsenaariumid läbi ning ole valmis vajadusel viimasel hetkel, või just n-ö sel hetkel kui ilm käest kisub, kolima või korraldamagi üritust paralleelselt sise- ja välisruumides. Vaheldus on rikastav.

  • Telgi soojendus. Ei takista üritust ei vihmad ega tuuled, kui kasutusel on üks aus ja sõbralik telk. Kui telgis on aga olemas ka soojendus, siis lisaks praktilisele väärtusele annab see kindlasti üritusele kaasa ka hubast ja hoiab meeleolu.

  • Mööbli rent ja tehnika rent. Hea on kui ürituse korraldamise kohast on juba võimalik rentida iga ilma jaoks sobivat mööblit ja tehnikat ja vajadusel saab nii reageerida ka ootamatutele ilma keerdkäikudele. Kui teed üritust asukohas, kus kohapeal puudub see võimalus, siis mõtle hästi läbi, kas vajad lisaks välimööblile ka nt porimatte telki sisenemisel jne.

  • Pleedid, vihmavarjud. Ikka satub peole keegi, kes ei ole ilma jaoks kas hästi ette valmistunud või loodab, et kõige halvem läheb mööda. Seetõttu võiks varuda külaliste jaoks piisavalt pleede, mida kiiresti peale haarata, või näiteks vihmavarje.

  • Soojad toidud ja joogid. Jahedaks kippuvale üritusele on võimalik ka söökide ja jookidega lisasärtsu anda. Näiteks kuum terav supp, valik sooje jooke ja mõni naps aitavad sageli külma peletada ja meeleolu erksana hoida. 


Kuigi kõike eelnevat on hea silmas pidada, loodame ikka, et Sinu hoolega ja pikka aega planeeritud üritus satub heale ilmale.

Korralda üritus Tallinna Lauluväljakul


Kuna saame sind selliste murekohtade puhul operatiivselt aidata, kutsume sind ürituse korraldamiseks Tallinna Lauluväljakut valima. Meie erineva suurusega saalid ja õueala võimaldavad korraldada üritusi kõige väiksematest suurimateni välja. Lisaks saame pakkuda mööbli, tehnika jmt rentimist. Küsimuste või broneerimissoovi korral võta meiega ühendust juba täna!