Otsid tegevusi, mida teha Tallinnas? Tule Lauluväljaku parki!

Lauluväljaku parkAknast välja vaadates ei ole enam vaja mõistatada, mis aastaaeg parajasti käes on, sest kevad näitab juba oma õiget päikesepaistelist palet. Tänu suveajale üleminekule on ka õhtud pikemad ja avaneb võimalus nautida välitegevusi koos pere ja sõpradega. Mida aga teha Tallinnas? Kuhu minna?

Head lahendust ei ole vaja kaugelt otsida, kuna mitmekülgse ja multifunktsionaalse kõik-ühes vaba aja veetmise kohana on kindlasti üks parimaid valikuid Tallinna Lauluväljaku park! Vaatamata asjaolule, et Lauluväljak seostub paljude jaoks eelkõige tähtsate pidudega, on väljaku park aga kõigile alati avatud – 7 päeva nädalas ja 24 tundi ööpäevas ja asub kesklinnast vaid 7-minutilise autosõidu kaugusel!

Tegevusi, mida Lauluväljakul teha saab, on tõesti seinast seina ja anname siinkohal mõned näpunäited:

  • rahulikuma aja veetmise võimaluse otsijale soovitame pikki jalutuskäike mööda suurt pargiala, kus saab tutvuda erinevate toredate vaatamisväärsustega. Näiteks 42-meetrise Tuletorni, laulva pingi, Gustav Ernesaksa kuju, heliskulptuuri Cromaticoga jne;

  • veidi pinget ja hasarti saab lisada seltskonnaga tulles - pargi ala on ideaalne, et korraldada põnev fotojaht või ette võtta orienteerumine ehk „gepsimise“ võistlus. Samuti on populaarne elektroonilise mängujuhiga seltskonnamäng „Nagu nupud laual“;

  • kes aga on ekstreemsemate kogemuste otsinguil, siis soovitame mitmetunnist 10-20- liikmelise grupiga tuletornist köiega laskumise seiklust, mille käigus on lõpuks võimalus laskuda alla 40 meetri kõrguselt. Eelnev kogemus laskumisega pole eeldus, juhendamine toimub kohapeal.


Pärast vaatamisväärsustega tutvumist, vähem või rohkem aktiivset tegutsemist ja seltskonna ning vaba aja nautimist, kulub kindlasti ära ka kosutav kõhutäis. Kuna kõik muutub õues järjest rohelisemaks ja maapindki hakkab kuivama, käib iga sellise väljasõidu juurde kindlasti ka mõnus piknik. Selleks leiad Tallinna Lauluväljakult kümneid ja kümneid sobivaid kohti, olgu selleks suurem lage ala või mõni vaiksem parginurk.

Ka siis kui pikniku peale ei ole mõeldud ja kõht ikkagi tühjaks läheb, ei pea Lauluväljakult sugugi lahkuma, sest meie Mere väravas ootab kõiki ilusa vaatega söögikoht Allan’s Grill (avatakse maikuus), mille menüüst leiab midagi igale maitsele.

Seega kui mõnel pikal ja valgel kevadõhtul taaskord mõtled, et mida Tallinnas teha, sea sammud julgelt Lauluväljakule ning vali meie pakutavatest tegevustest enda lemmik ning sisusta üks tore õhtupoolik vabas looduses. Külastades meid nädalavahetusel, võta kindlasti kaasa pere, sõbrad ja kolleegid, sest teadagi on seltsis segasem!

Ootame teid!