Õige peoruum annab üritusele meeleolu

Peoruum on ürituse korraldamisel üks tähtsamaid elemente. Olenevalt sündmuse stiilist, peab ruum olema kas avar ja valge või hoopis sumedalt hubane. Selge on see, et hästi valitud ruumis tunnevad külalised end mugavalt.

Ürituse eeltöö

Ürituse korraldamine koosneb peamiselt kahest etapist – planeerimine ja elluviimine. Planeerimise faasis tasub vastata alljärgnevatele võtmeküsimustele:

  • Miks? Tuleb tuvastada osalejate ehk sihtrühma vajadused.
  • Mis? Sündmuse teema ja eesmärk.
  • Kes? Inimressurss, kes üritust korraldama hakkavad – millised kogemused ja oskused on vajalikud.
  • Kuidas? Ürituse formaat, osalejate arv jne.
  • Millal? Sobilikum aeg osalejatele. Lisaks tuleb arvestada riiklike pühade, muude suurte sündmuste ja ka hooajaliste ilmastikutingimustega.
  • Kus? Toimumiskoha valikul on oluline külastajate ligipääsetavus ja transpordi võimalused.
  • Kui palju? Ehk ürituse eelarve. Esialgne hinnang kulutuste suurusjärgule.

Peale võtmeküsimustele vastamist saab hakata tegelema ürituse ettevalmistustega.

Sobiva peoruumi valimine

Planeerimise üheks võtmeküsimuseks oli toimumispaik, aga kuidas valida peoruum, mis looks külalistele sobiva meeleolu? Kui sündmuse temaatika on paigas, aitavad õiget meeleolu luua järgmised tegurid:

Ruumi suurus – ruum peab olema piisavalt mahukas, kuid samas jätab liialt suur ruum külalistele tühja ja kõleda tunde ning liiga väike ruum tekitab ebamugavust ja kitsikust. Kindlasti tasub eelnevalt valikus olevaid ruume vaatamas käia.
Tallinna Lauluväljakul on ruume väga erinevate formaatidega sündmuste tarbeks, mahutades kuni 1000 inimest. See tähendab, et olemas on nii suuri ja avaraid saale kui ka hubaseid lounge alasid.

Ruumide mitmekülgsus – ehk kui paindlikud on valitud ruumid, kas need võimaldavad peo temaatikale sobivat planeeringut ja peoks vajalike lisavõimaluste kasutamist.
Lauluväljakul on palju erineva suurusega ruume ja kõiki neid on võimalik kasutada ka koos, mis pakub mitmekesisust ning külalistel on võimalik veeta aega nii privaatselt kui ka suure seltskonna keskel.

Ligipääsetavus – ruum võib ju oma omadustelt olla ideaalne, kuid kui külalistel on sinna ligipääs raskendatud, siis hea emotsioon kaob. Samuti on ligipääs oluline cateringi jaoks ja tehnika transportimisel.
Lauluväljaku ruumid on tehtud just nii mugavalt, et sinna on võimalik transportida vajalik tehnika ja ka külalistel on tasuta parkimine ning lihtne ligipääs.

Dekoratsioonid –  igal üritused on kindel eesmärk või temaatika, mida soovitakse rõhutada. Olgu siis tegu näiteks pulmadega või sünnipäevaga. Kui õige peoruum on leitud, aitavad meeleolu luua sobivad dekoratsioonid.

Lisaväärtused – peo edukaks läbiviimiseks on oluline iga detail, sest loeb emotsioon, mis tekib. Lauluväljaku eeliseks on looduskaunis koht, mille lisaväärtusteks on lähedus kesklinnale, tasuta parkimine, sise- ja väliruumide ühendamise võimalus ning suur hulk abiruume tehnilise personali jaoks.

Sündmuse edukus ja meeleolu sõltub väga palju valitud interjöörist. Paku oma külalistele üks meeldejääv sündmus ja vali peoruumid Tallinna Lauluväljakult.

Küsi Lauluväljaku peoruumide pakkumist ja korralda unustamatu sündmus!

Kommenteerimine on suletud