Mida teha suvel? Lauluväljakul toimuvad üritused 2017. aasta suvel

Nagu ka varasematel aastatel, on just Lauluväljak koht, kus suvel lihtsalt peab käima! Vaieldamatult toimub siin suur osa Eesti kultuurisuve olulisimatest sündmustest ja sel aastal on kõik kolm suvekuud juunist augustini täidetud suurte muusikasündmustega.

Kuna toimuvate ürituste ampluaa on väga lai, leiab nende seast midagi enda jaoks sobivat igaüks. Tutvustame toimuvaid üritusi allpool täpsemalt kuude lõikes.

Juuni – Rammstein


Juba juunikuus väisab Eestit järjekorras neljandat korda Saksamaa industriaalroki au ja uhkus Rammstein ning sedakorda toimub nende alati populaarne kontsert avaral Lauluväljakul. Saage osa jätkuvalt tippvormis Rammsteini suurejoonelisest kontsertlavastusest 11. juunil, mis on ühtlasi ka nende selle aasta tuuri ainus esinemine Baltimaades.

Juuli – XII noorte laulu- ja tantsupidu ning Õllesummer
Juulikuine valik on tõepoolest väga mitmekülgne ja kohe kuu esimestel päevadel vallutavad Lauluväljaku tuhanded koolinoored, et anda 2. juulil noorte Laulupeo meeldejääv kontsert. 2017. aasta pidu kannab koondnime „Mina jään“ ja vaieldamatult on tegemist eestlaste jaoks ühe olulisima ja emotsionaalseima sündmusega.

Vaid loetud päevad hiljem algab 5. kuni 8. juulini toimuv Õllesummer, mille raames toimuvate ürituste hulgast leiab igal aastal ka maailmakuulsate artistide kontserte. Nii ka sel aastal, mil ürituse raames annavad oma kontserdi kaks hetke ühte kõige kuumemat artisti Suurbritanniast – 5. juulil rockbänd Kasabian ja 7. juulil süntpoppi viljelev Hurts.

Juulikuiste suursündmuste rea lõpetab 22. juulil raskeveokite näitus Tallinn Truck Show. Lisaks veokite vaatamisele leiab ürituselt midagi kogu perele ja hoolitsetud on ka muusika eest, sest seal esinevad Anne Veski ja Metsatöll.

August – suve retrohõnguline lõpp


Kuigi augustiga hakkab suvi otsi kokku tõmbama, toob suve lõpp Lauluväljakul kaasa veel mõnegi olulise ürituse. 14. augustil ootame inimesi päikeseloojangu festivalile Sunset Festival, mille raames esineb Eestis veel üks selle aasta Suurbritannia tuntumaid bände The xx. Mereäärne Lauluväljak on sellise sündmuse jaoks justkui loodud.

Kel aga mõlguvad südames ja meeles jätkuvalt kuumad 90. aastad, siis neid ootame Lauluväljakule 23. kuni 26. augustini! Esmalt saab 23. augustil sobiva meeleolu sisse juba 25. juubelit tähistava Saksamaa tantsumuusika bändi Scooter kontserdilt ja seejärel saab suurema retroannuse kolmepäevaselt ürituselt nimega We Love The 90s, kus esineb hulganisti 1990. aastate populaarsemaid artiste.

Terve suvi Lauluväljakuga


Eelnevat lugedes on täiesti ilmne, et Lauluväljakul jätkub sündmusi igasse kuusse ja kõigile vanustele ning maitsetele. Kui soovite nautida üritusi 2017. aasta suvel Tallinnas, hoidke pilk peal Lauluväljakul toimuvatel üritustel ja märkige olulisemad sündmused juba täna oma kalendrisse, et mitte maha magada selle suve tähtsündmusi.

Kui üritusi lisandub, siis tasub ka jälgida Lauluväljaku Facebooki lehte.