Lauluväljaku põhjatu laoruum: 450 ruutmeetrit kõikvõimalikke renditarvikud

Suvi on aeg, mil üle terve Eesti käib üks suur pidu ja pillerkaar. Ka Tallinna Lauluväljak on teada-tuntud peopaik, kus juba pea 90 aastat lauldakse ja tantsitakse. Ja isegi, kui armastatud 23 hektaril ühtegi pidu ei toimu, aitab Lauluväljak oma sõpradel pidu korraldada. Nimelt on sealses laoruumis igat masti tarvikuid, mida kõik soovijad rentida saavad. Lauluväljaku produktsiooni- ja turunduse spetsialist Hando Jaksi avas põhjatu laoruumi ukse ning rääkis Kerttu Kongasele kõigest lähemalt.

Olen linna peal jutte kuulnud, et Tallinna Lauluväljakul olla üks suur-suur laoruum, mis on maast-laeni igasuguseid esemeid täis. Mida iganes hing ihaldab, kui sul on tarvis üks vingemat sorti üritus püsti panna. Võtsin plaani see oma silmaga üle vaadata.

Kui ma ühel mõnusal suvisel hommikul Handoga kokku saan, käib Lauluväljakul juba vilgas tegevus. Tegemist on Guns N’ Rosesi taasühinemise tuuri kontserdi ettevalmistustega, mis mõne päeva pärast (intervjuu oli 10. juulil – toim) Lauluväljakul aset leiab. “Tegemist on vaieldamatult kõige suurema produktsiooniga, mis Lauluväljakul kunagi toimunud on,” räägib Hando, kui me laohoone suunas jalutame. Hiljem näitab Hando mulle laulukaare all olevaid ruume, mida parasjagu kontserdi tarbeks ette valmistatakse. Seal on eksklusiivne n-ö eluruum, kus Eesti korraldustiim nädala jooksul elab. Just nimelt ‒ elab. Ruumis on voodid ja puha. Eraldi tuba on üles seatud ka välismaise produktsioonitiimi püromeestele, kes meeletu lava-show eest vastutavad.  

Me jõuame vahepeal Handoga lattu. Tegemist on suure angaariga, mis on sõnaotseses mõttes maast laeni igasuguseid asju täis: lauad-toolid, vaibad, peeglilauad, messi– ja õllemööbel, messiboksid jne. Valik on sinu, nagu öeldi kunagi ühes populaarses telemängus.

 

Toolid siin ja lauad seal

Käes on suvi ja kõikjal üle Eesti toimuvad vinged peod, laadad, firmade suvepäevad ning vahvad kohvikutepäevad. Lauluväljaku laos on virnade viisi erineva eesmärgi ja tegumoega laudasid ning toole, et kõik kutsutud (ja vahel ka kutsumata) külalised ära mahuksid. “Meil on erineva kattega kohvikulauad, näiteks väiksed valged, mida võib vabalt ka ilma laualinata kasutada, siis musta tooni ja nelinurkse kujuga. Viimaseid on hästi mugav transportida, sest need saab n-ö kokku murda ja auto peale tõsta. Väga kerged ja kompaktsed,” räägib Jaksi ning lisab, et lauad on väga populaarsed näiteks sisearhitektide ja pop-up restoranide seas. “Kui restorani interjööriga ei sobi must toon, saab ka nii, et rentid vaid lauaplaadid või -jalad, ja kruvid ise mõne huvitava lahenduse sinna külge.”

Laost leiab ka uhkemate sündmuste tarbeks kasutatavaid ümmargusi banketilaudasid. Uuemad neist on Hando sõnul valmistatud tööstuslikust plastikust. Need on hästi kerged, tugevad ja lihtne puhastada. “Väiksemate kokteililaudade puhul soovitame kasutada kahte kihti stretch-kangast ja ühte plastikust vahekihti, et pealmise kihi saaks eemaldada, kui keegi kogemata veini juhtub lina peale ajama,” räägib Jaksi.

Laos on ka konverentsilauad ja õllemööbel, mis on suurepärane just suvisteks aiapidudeks ning laatadel kasutamiseks.  

Samuti rendib Lauluväljak välja erinevaid toole. Näiteks klapptoolid, mis on väga minev kaup teatrite hulgas, kes üle Eesti populaarseid suveetendusi teevad. Elegantsed banketitoolid, kuid on ka moodsamaid lahendusi, näiteks mõnusad tumedast kangast kott-toolid, mida on saadaval ka etno-mustriga. Hando kommenteerib: “Kott-toolid on hästi populaarsed, ja seda eriti nüüd suvel, mil toimuvad firmade suvepäevad ja aiapeod.”

“Küsi julgesti, meil kindlasti leidub!”

Lauluväljakult saab rentida ka erinevaid messitarvikuid. “Paljud brändivad need ise ära. Kleebivad oma firma või toote logo messiboksile, et teiste seast paremini silma paista,” räägib Jaksi.

Mis veel? Silma hakkavad tugevast metallist seifid, suuremad ja väiksemad prügikastid, valgustatud meigilauad, mida kasutatakse suurte teleproduktsioonide, nagu “Eesti otsib superstaari” ja “Eesti Laul”, ajal ning lavapoodiumid.

“Tegelikult on nii: ükskõik, mida tarvis peaks minema, lihtsalt küsige! Sest isegi, kui meil renditarvikute nimekirjas soovitut pole, siis suure tõenäosusega on see meil laos siiski olemas,” räägib Jaksi. “Meie meistrimehed on aastate jooksul igasuguseid vahvaid vidinaid valmis teinud!”

Klaver, kõnepult ja kivistunud fossiil

Lauluväljaku meistrimeestel on oma töökoda, kus ehitatakse huvitavaid konstruktsioone ning parandatakse väsinud esemeid. Laoruumi vastas on töömeestel ka oma aed, kus kasvab head ja paremat: mulle jäävad silma kapsas, till, tomat, basiilik, sibul ja petersell. Peenart valvab must kummist uss ning fossiilkivim. Hando naerab, et see on Lauluväljaku esimene laulja.

Kõnnime ka lao ümbruses ringi. Seal seisavad reas metallist aiad ja nende kinnituskonstruktsioonid. Need on, muideks, valmistatud käideldud plastikprügist ega ole seega üldse nii rasked, kui esialgu tunduda võib.

Logistikast rääkides on Lauluväljaku meeskonnal suurem ja väiksem transpordibuss. “Viime ikka ise tellitud kauba kohale. Kuid alati võib ka ise oma esemetele järele tulla,” räägib Jaksi ning lisab, et mehed sõidavad ka öösiti, kui vaja.

Põhilaole lisaks on olemas veel ka väiksem ladu, kus hoitakse esemeid, mida kasutatakse kõige harvemini. Seal on hoiul näiteks laulupeo pingid ja klapptoolid, seal kõrval seisab dirigenditorn. “Järgmisel aastal saame täitsa uue torni,” räägib Jaksi. 

Ka laulukaare all on laoruumid. Ühes sealses ruumis hoitakse vetthülgavaid laualinasid (veinist ei jää plekki!) ja riidepuid. ”Riidepuudega on see jama, et need lähevad tihtipeale katki. Me lasime need valmistada sellisest plastmassist, mida ei ole võimalik purustada. Vääna nagu soovid, ikka ei purune.” Nutikas lahendus on Jaksi sõnul nende endi tiimi välja töötatud. Riiulil seisab ka paar ruuporit. Pidavat populaarne tooteartikkel olema.

Teises ruumis on helitehnika ning kolmandas toolipatjade ladu. Kokku paartuhat toolipatja vähemalt. Silman veel klaverit, suuri külmkappe (selliseid, kus erinevaid jooke hoitakse) ning kõnepulti. Kõiki neid esemeid saab rentida. Kusjuures ‒ kõnepult on tõeline rariteet. Seda kuskilt mujalt ei saagi.

Väljapääsu poole kõndides möödun ilusatest ja ilmselgelt mugavatest veinipunast tooni diivanitest. Ka neid saab rentida.
Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!

Kommenteerimine on suletud