Tallinna Lauluväljaku Raadiotorni kapitaalsed renoveerimistööd on lõppenud ja saabuva suve XII noorte laulupeoks on hoone valmis.

Arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal valminud Raadiotorn sai üle aastakümnete kaasajastatud.

Tegemist on ajaloolise ja esindusliku hoonega, millest on kommenteeritud kõiki laulupidusid ja mis asub Lauluväljaku arhitektuurses ansamblis olulisel kohal.

18948801_1461908200497954_436484228_o

Hoone peamine eesmärk on pakkuda side- ja telekommunikatsiooniettevõtetele kaasaegset ja head kohta Lauluväljakul, kust tõrgeteta saaksid toimuda Lauluväljaku suurima sündmuse – laulupeo ülekanded. Samuti kasutatakse torni laulupeo kommentaatorite keskusena ning ülekandejaamana.

Renoveeritud Raadiotorn on saanud kaasaegse ja värske ilme, mille tulemusena saab seda kasutada ka erinevate väiksemate sündmuste korraldamiseks, aga ka kaasaegse väike-büroona.

Renoveerimise käigus kaasajastati hoone täielikult.

Ehitati ja paigaldati uued rõdud, sest vanad olid amortiseerunud ja ohtlikud.

Paigaldati uus elektrisüsteem, lisati ventilatsioon, jahutussüsteem ja küte (õhkküte)

Ehitati välja kanalisatsioon, sest seda ei olnud hoones enne üldse.
Hoone renoveerimisel järgiti muinsuskaitse eritingimusi.

Tunnustamaks rahvusringhäälingut ja Lauluväljaku arhitekti, on Raadiotorni korrustele antud erinevate suurmeeste nimed ja näod – Valdo Pant, Ivar Trikkel ja Alar Kotli.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna Lauluväljak olnud laulupidude koduks ja hälliks ligi 90 aastat ning sõltumata aegadest, on laulupeod kujunenud rahva ühtekuuluvuse väljendajaks.
„Nii puudutavad laulupidude kodus ehk Lauluväljakul toimuvad arengud väga paljusid eestimaalasi ning meie ühine kohustus on hoida see rahvuslik häll laitmatult korras,“ sõnas Kõlvart.
„Nii jätkame lauluväljaku territooriumi korrastamist ja renoveerimistöid ka lähiajal. Kui täna avasime vastrenoveeritud Raadiotorni, siis sügisel alustame laulukaare puitlaudise vahetusega. 2017. aastal  eraldatakse veel investeerimistoetuseks Tallinna Lauluväljakule 853 840 eurot, sh laululava tribüüni astmestiku remondiks ja kõlaekraani laudise ja katuse vahetuse projekteerimiseks koos laboratoorsete alusuuringutega.“

„Alar Kotli projekteeritud Tallinna laululava oli unikaalne ja kaasaegne rahvuslik arhitektuuripärl eelmisel sajandil ja ta on oma unikaalsuse ja kaasaegsuse säilitanud tänase päevani. Meie ülesanne on ta korras hoida.“, sõnas Tallinna Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus.
Peale renoveerimist kannab Raadiotorn endiselt edasi sama funktsiooni, milleks see kunagi loodi – ülekandepunkt Lauluväljaku alal, pidades silmas side- ja telekommunikatsioonifirmade tänapäevaseid nõudmisi, mis aitab üritusi läbi viia ja ka paremini hallata sidevahendeid- ja kommunikatsioone.

Renoveerimistööd läksid maksma kokku 532 800 eurot (koos käibemaksuga) ja projekti rahastas Tallinna linn.

 

Rohkem infot:

Katrin Aunpu

Kommunikatsiooni- ja partnersuhete juht

+ 372 6 112 102; 50 10 541

Narva mnt 95, Tallinn 10127

katrin@lauluvaljak.eewww.lauluvaljak.ee

Kommenteerimine on suletud