„Let´s Colour!“ 2017 – noored värvima – Tallinna Lauluväljaku ja AkzoNobeli ühine värvikampaania

„Let´s Colour!“ on ühiskondlik ja kogukondlik projekt, mis toimub koostöös Akzo Nobel Baltics AS, SA Tallinna Lauluväljak ning laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”

„Let´s Colour!“ projekt on ellu kutsutud rahvusvahelise ettevõtte AkzoNobel poolt eesmärgiga ühendada kogukondi ning muuta meie elukeskkond rõõmsamaks ja elamisväärsemaks. Antud projekt on rahvusvaheline ning toimub erinevates riikides.
Akzo Nobel Baltics AS on Eesti kunstnike tunnustaja ning toetaja. Ettevõte annab alates 1996. aastast välja ka Sadolin kunstipreemiat. Antud projekti eesmärgiks on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana.

Tallinna Lauluväljak on olnud laulupidude kodu juba aastast 1928. Sel suvel toimub siin XII noorte laulu- ja tantsupidu, peatselt tähistab Tallinna Lauluväljak oma 90 sünnipäeva ning laulupeo 150 aastapäeva.
Tallinna Lauluväljak on Eesti Vabariigi tutvustamisel üks tuntumaid kultuuri- ja maamärke. Samuti külastab Lauluväljakut aastas ca 400,000 välisturisti.
Soovime, et meie Lauluväljak oleks silmapaistev nii oma sisult kui ka välimuselt.
2017 aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, millel üldnimetus on „Mina ka!“.
Soovime, et saaksime koos noorte kunstnike, rahvusvahelise värvifirma ja vabatahtlikega panustada teema aastasse ning anda saabuvaks noorte laulupeoks „Mina jään!“ Lauluväljakule värskema ning rõõmsama ilme.
Värviprojekti raames soovitakse anda värskema ilme Tallinna Lauluväljaku väravatele ehk teisisõnu kassamajadele. Läbi nende 3 värava sisenevad külastajad ühe Eesti riigi tuntuima sümboli – laulukaare – juurde.

Välja on kuulutatud konkurss Tallinna Lauluväljaku väravate välispindade kunstilise lahenduse leidmiseks ja teostamiseks.

Konkursist:

  • Konkursile on oodatud ideekavandid, mis seovad kõik 3 väravat ühtseks tervikuks.
  • Võidutöö peab siduma rahvusliku kultuuripärandi kaasaegse tänapäevaga.
  • Oodatud on tööd, mis on pehmetes pastelsetes toonides.
  • Konkurss on suunatud noortele alates 14. eluaastast.
  • Osaleda võib nii individuaalselt kui ka meeskonnana.
  • Lahendus peab olema lihtsalt teostatav ja teostatav kavandiautori, kunstiõpilaste ning mitte professionaalidest vabatahtlike poolt.
  • Kavandid peavad olema reaalsed ja teostatavad kindla perioodi 27. mai – 10. juuni 2017 jooksul.
  • Juhul, kui žürii otsustab, et puudub teostamist mitte vääriv kavand, siis seda ei teostata. Konkursi võitja määratakse žürii poolt igal juhul.
  • Kõikidest laekunud ideekavanditest tehakse näitus Tallinna Lauluväljakul.
  • Värvikampaania tulemusena valmiva lahenduse näol on tegemist ajutise lahendusega, mille kestvus on kuni 5 aastat.

Kutse osalemisele SIIN ja tehnilised tingimused SIIN.

Kontakt:
Kaja Rästas
Let`s Colour ideekonkursi projektijuht
Tel 5553 0447
E-post kaja.rastas@gmail.com

Toetajad:
Akzo Nobel Baltics AS, SA Tallinna Lauluväljak, laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”, Premia Foods AS, Põltsamaa Felix AS, Tere AS, Fere OÜ ja vabatahtlikud

Kommenteerimine on suletud