Tallinna Lauluväljak tänapäeval

Tänapäeval Tallinna Lauluväljaku territoorium kuulub Tallinna linnale ja seda haldab 2004 aastal Tallinna Linna poolt asutatud Sihtasutus Tallinna Lauluväljak.

Lauluväljaku territooriumil asub laululava, mis tänapäevalgi ühena vähestest nõukogude arhitektuuriteostest äratab rahusvahelist tähelepanu. Peaaegu iga päev tulevad siia suured grupid turiste tutvuma lauluväljaku territooriumiga ja imetlema lauluväljaku nõlvalt avanevat vaadet vanalinnale ja merele.

Eelkõige on Lauluväljak siiski tuntud laulupidude, festivalide, kontsertide, näituste ja teiste sprodi- ja kultuuriürituste toimumispaigana. Lauluväljakul on esinenud mitmed tuntud esinejad nagu Ivo Linna, Marju Länik, Vennaskond, Tuberkuloited, Kuldne Trio, Tanel Padar & The Sun, Meie Mees jt. Ka mitmete maailmas tuntud staaride nagu Michael Jackson, Brian Adams, Tina Turner, 50 Cent jt. kontserdid leidsid aset Tallinna Lauluväljakul. Igaaastaseks traditsiooniks on saanud Õllesummer, mida külastab tuhandeid inimesi ja mis omab rahva seas suurt populaarsust.

Kommenteerimine on suletud