17 kasulikku nippi, mis võivad päästa päeva

Alates kevadest oleme lugejatega erinevaid nippe ja nõuandeid jaganud. Soovitused tulevad kasuks ürituste korraldamisel, ajajuhtimisel ning ka ootamatusteks valmistumisel. Võtame kõik nipid kokku.pjimage-1

Toome sinuni nutikad viisid:

  • ideede kogumiseks ja aja kokkuhoidmiseks,
  • peoruumide ettevalmistamiseks ja koristamiseks,
  • ürituste edukaks organiseerimiseks.

 

Nutikad viisid ideede kogumiseks ja aja kokkuhoidmiseks
Kogu inspiratsiooni ja sorteeri ideid Pinteresti abil

Soovid leida ideid ürituse teema valimiseks, ruumikujunduseks, toidu valmistamiseks või külaliste meele lahutamiseks? Meie soovitus esimesest nipist on ideid otsida ja sorteerida Pinteresti abil. Pinterest kasutajad saavad tasuta luua erinevaid tahvleid (board’e) ja sinna lisada enda ning teiste pilte valitud teemade kohta. Näiteid tahvlitest võid vaadata Tallinna Lauluväljaku Pinteresti kontolt, kuhu oleme kokku kogunud inspireerivaid pilte, alates ürituse kutsete valmistamisest kuni sobivate kostüümide valiku ning lavakujunduse tegemiseni. Lisaks fotodele leiad samal teemal mõtteid ka artiklist „330 inspireerivat pilti ürituse kujundamiseks”.

Digitaliseeri käsitsi tehtud märkmed

Kuidas aga sorteerida ja talletada käsitsi tehtud märkmeid ning kiiruga tehtud mobiiliklõpsusid? Üks võimalus on Evernote või Google Keep rakenduse kasutamine. Märkmete digitaliseerimiseks tuleb sul neist mobiiliga pilt teha ja need rakendusse salvestada. Soovi korral saad pildi juurde lisada ka pealkirja, märkmeid ja märksõnu. Kui oled kirjutanud selge käekirjaga või trükitud tekst on piisava teravusega pildistatud, tuvastavad rakendused ka teksti – nii saad hiljem lihtsa otsinguga märkmetest kirjutatu leida, ka aastaid hiljem. Mugav, eks ole? Märkmete digitaliseerimise kohta saad pikemalt lugeda number 11 nipist.

Jäädvusta visiitkaardid Evernote’i abil

Lisaks märkmete digitaliseerimisele ja sorteerimisele on Evernote’i rakenduse tasuline versioon väärt abimees ka kõigile neile, kes pidevalt visiitkaarte vahetavad ja saadud kontaktandmeid võimalikult mugavalt salvestada soovivad. Kuidas see töötab? Aseta visiitkaart kontrastsele pinnale, ava Evernote rakendus ning aktiveeri rakenduses funktsioon mobiiliga visiitkaardi pildistamiseks. Evernote salvestab visiitkaardil olevad andmed su kontaktide alla. Enne kinnitamist soovitame igaks juhuks siiski üle vaadata, kas rakendus tuvastas kaardilt kogu informatsiooni korrektselt. Vaata detailsemalt nipp number 14-st.

Loo korduvate tegevuste jaoks nimekirjad

Eelnevalt nimetatud rakendused sobivad hästi ka nimekirjade loomiseks. Kui lood sagedamini toimuvate sündmuste jaoks nimekirjad ülesannetest ja asjadest, mida kindlasti meeles pidada vaja on, saavad toimingud kiiremini tehtud ning väheneb tõenäosus, et mõni asi ununeb. Näiteks saad luua nimekirjad poodi või reisile minekuks, ürituste korraldamiseks, koristamiseks jms. Vaata põhjalikumalt nipp number 9-st.

6 sammu prioriteetide seadmiseks

Nimekirjad ülesannetega on küll praktilised ja säästavad aega, aga mida teha olukorras, kus pole lihtsalt aega kõigi asjadega tegelemiseks? Kuidas panna paika prioriteedid, kui sul on suur hulk ülesandeid ja kõik tunduvad väga olulised? Prioriteetide seadmine on vajalik oskus nii suurte projektide juhtimisel kui igapäevastel toimetustel. Nipp number 3-st leiad 6 sammu prioriteetide seadmiseks.

Peoruumide ettevalmistus ja koristamine

Prioriteedid seatud, on aeg tegutsema hakata. Järgnevalt leiad nipid, mis aitavad ürituse eel- ja järeltegevusi optimeerida.

Kinnita vaip põrandale kahepoolse teibiga

Vaibaga saad ürituse ruumidele lisada nii pidulikkust, hubasust kui ka ohutust. Näiteks on vaip heaks pehmenduseks, kui põrandale kukuvad nõud või muud õrnad esemed. Kuidas aga kinnitada vaip niimoodi, et see põrandal sirgelt püsiks ja keegi sinna taha ei takerduks? Heaks lahenduseks on kahepoolse teibi kasutamine. Vaata kinnitamise õpetust nipp number 12-st.

Fikseeri kleeplindi ots kirjaklambriga

Seoses kleeplindiga on meil veel teinegi nõuanne. Nimelt läheb ilma teibirullihoidjata teibi ots tihtipeale kaduma. Kui kleeplint on tugeva liimiga, võib otsa leidmine ja lahti saamine teinekord nii tüütu olla, et ajab lausa marru. Ehk on seda sinulgi ette tulnud? Nipp number 8-s jagasime soovitust teibi ots kirjaklambriga fikseerida – nii on seda alati hõlbus kätte saada ja teipimisega alustada.

Kasuta pakkekile asjade kaitsmiseks ja kiireks kinnitamiseks

Lisaks kleeplindile kuulub nutika ürituse korraldaja arsenali ka pakkekile. Iga suurema üritusega kaasneb asjade transportimine, pakendamine ja kinnitamine ning nipp number 5-s soovitame abivahendina just pakkekile kasutada. Saad selle soetada näiteks Pakendikeskusest või suurematest ehituspoodidest. Pakkekilega saad:

  • kinnitada kergemaid koormaid;
  • kaitsta tehnikat, nõusid ja muid esemeid kriimustumise eest;
  • pakkida nii suuremaid kui ka väiksemaid asju;
  • mugavalt kokku koguda mutreid, kruvisid ja muid väikseid esemeid, mis tihtipeale kaduma lähevad.

Asjade tassimisel leia stabiilne asend

Kõik need pakendatud asjad vajavad üldjuhul ka transportimist ja tassimist. Seejuures on oluline selleks õigeid võtteid kasutada, et keegi ennast ega teisi ei vigastaks. Enne asjade tõstma hakkamist mõtle läbi, kust ja mitmekesi on kõige optimaalsem esemetest kinni võtta. Näiteks nii lavapoodiumite kui ka räkikastide tassimine õnnestub kõige paremini kahe inimesega. Loe nipp number 7-st täpsemalt, millist võtet kõige parem kasutada on.

Efektiivne võte klapptoolide kokkupanekuks

Õige võtte kasutamine on abiks ka klapptoolide kokkupanekul ja transportimisel. Kuigi klapptoolide kokkupanek tundub pealtnäha lihtne ka kummardades ja tooli kahe käega kokku lükates, saab seda kirjeldatust ergonoomilisemalt ja mugavamalt teha. Nipp seisneb jala asetamises tooli jalgade vahel olevale pulgale. Vaata piltidega õpetust nipp number 15-st.

Parim võte video- ja audiokaabli kerimiseks

Milline on kõige parem moodus audio- ja videokaablite kokkukerimiseks? Õiget võtet teadmata on tavapärane, et kaabel keritakse kokku ringjate liigutustega, näiteks ümber küünarvarre. Miks see ei toimi? Kui kogu kaabel ühes suunas kerida, ei seisa see lahtivõtmise järel sirgelt, vaid tahab n-ö rulli tõmmata ja võib sõlme minna. Nipp number 10-st leiad videoga õpetuse, kust näed, kuidas kaablid tänu „alt ja ülevalt” kerimise ning justkui number kaheksa joonistamisega kokkukeritult kompaktsed ja lihtsasti lahtivõetavad jäävad.

Kummipael aitab eemaldada kulunud peaga kruvi

Nii üritustel asjade lahtivõtmisel kui ka kodus remonti tehes võib ebameeldivaks takistuseks saada kulunud kruvipea. Ehituspoest saad kulunud kruvipeade eemaldamiseks osta spetsiaalseid vahendeid, kuid mida teha, kui neid parasjagu käepärast pole? Nipp number 2-s pakume lahenduseks kummipaela kasutamise. Aseta kummipael kulunud kruvipeale ning keera kruvikeerajaga – see peaks andma piisava haarde ja enamikel juhtudel õnnestub kruvi nii lahti saada.

Eemalda lauapinnalt klaasijäljed hambapastaga

Ürituse järel koristades võivad peavalu tekitada ka klaasirõngad ja veejäljed laudadel. Isegi kui on varutud klaasialuseid, ei ole inimestel alati meeles neid kasutada. Mida siis teha? Nipp number 6-s soovitame kuivanud veeplekkide eemaldamiseks valget hambapastat kasutada. Kanna seda plekile ja hõõru õrnalt lapiga. Seejärel eemalda pasta niiske lapiga. Ära hoia pastat liiga kaua pinnal, sest see võib lauapinda kahjustada.

Muid nippe peo organiseerimiseks

Ühekordsed garderoobinumbrid hõlbustavad riidehoiu korraldamist

Kui üritusele on korraga saabumas suur hulk külalisi ja soovid kiirendada garderoobiteenindajate tööd, on heaks lahenduseks nipp number 4-s soovitatud ühekordsete garderoobinumbrite kasutamine. Need koosnevad kahest osast – nii ei pea riiete vastuvõtja kõigepealt konksu otsast numbrimärki haarama, vaid saab kaheosalisest garderoobinumbrist ühe poole kohe külalisele anda ning teise poole koos saadud ülerõivastega konksu otsa riputada. Kuna ühekordsed numbrimärgid on soodsad, ei pea muretsema ka nende kadumise pärast. Lahendus on eriti praktiline, kui ürituse toimumiskohas ei ole riidehoidu ja kasutusel on mobiilne garderoob. Vaata ka: „Kuidas planeerida ürituse riidehoid”.

Tähista helipuldil kanalid ja üritus sujub ladusamalt

Helipuldil kanalite tähistamine aitab seadistusi paremini meeles pidada. Kui oled kogenud helipuldi kasutaja, oled enda jaoks tõenäoliselt toimiva süsteemi juba välja töötanud. Nipp 16-s jagame sinuga ka oma lahendust: märgista erinevad kanalid maalriteibiga. Maalriteibile on lihtne markeri või pastakaga vastavad tähised märkida ning ürituse lõppedes saad selle hõlpsalt eemaldada.

Meisterda käepärastest vahenditest kõlarid

Helipuldid on kasutusel tavaliselt suurematel üritustel. Kuidas aga mängida muusikat koosviibimisel, kus puuduvad kõlarid? Näiteks kutsusid sõbrad külla või otsustasite kontoris töövõitu tähistada. Tõenäoliselt on sul või kellelgi seltskonnast nutitelefon, mille saad käepärastest vahenditest meisterdatud kõlaritega hõlpsalt ühendada. Vaata kõlarite ehitamise õpetust nipp number 13-st.

Mälupulk võib päästa päeva

Viimasena soovitame kõigil ürituste korraldajatel sündmuse päeval igaks juhuks 1-2 mälupulka kaasas kanda, sest arvutil on tihtipeale imetabane oskus kõige õigemal hetkel saada tühjaks, kaotada internet või miskit muud, mis võib takistada sul mugavalt esitluse tegemist. Nii oled valmis selleks, kui ühest arvutist on vaja teise midagi tõsta.

Kokkuvõte

Meie nimekiri lõpeb siin, kuid nutikaid viise tegevuste efektiivistamiseks, aja kokkuhoidmiseks ning ootamatusteks valmistumiseks on veel hulganisti. Näiteks võid lisa otsida Google’ist (märksõna „lifehacks”). Kui leiad internetist midagi ägedat või sul on oma kogemusest kasulikke nippe kogunenud, siis oled oodatud oma nõuandeid jagama ka Lauluväljaku Facebooki fännidega.